Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szkolenie żołnierzy (elewów) w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej. Zobaczcie ZDJĘCIA!

OPRAC.:
Marek Obszarny
Marek Obszarny
Szkolenie żołnierzy (elewów) służby przygotowawczej odbywało się w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej
Szkolenie żołnierzy (elewów) służby przygotowawczej odbywało się w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej Leszek Kujawski, Michał Wajnchold/mat. 25BKPow
Szkolenie żołnierzy - elewów dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej odbywało się w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie w ramach kolejnego turnusu służby przygotowawczej. Za szkolenie 120 elewów służby przygotowawczej w pododdziałach 25 Brygady odpowiada kadra z 7. Batalionu Kawalerii Powietrznej. Zobaczcie ZDJĘCIA!

Szkolenie żołnierzy (elewów) w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej

9 maja, podczas uroczystego apelu, dowódca 7 Batalionu Kawalerii Powietrznej ppłk Grzegorz Plaskota wręczył broń elewom dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Obok przysięgi wojskowej, uroczystość wręczenia broni jest jedną z najważniejszych chwil w życiu każdego żołnierza. Broń to nie tylko symbol służby Ojczyźnie, lecz także wielkiej odpowiedzialności.

Elewom dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej złożono życzenia żołnierskiego szczęścia i powodzenia podczas szkolenia podstawowego.

- Każdy z ochotników po pozytywnym ukończeniu szkolenia będzie mógł się ubiegać o zawodową służbę wojskową w jednostkach 25 Brygady Kawalerii Powietrznej - informuje Katarzyna Dutkiewicz-Pawlikowska, rzecznik 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Wszyscy zainteresowani służbą w Wojsku Polskim mogą zarejestrować się i rozpocząć proces rekrutacji za pośrednictwem strony zostanzolnierzem.pl.

Elew to tytuł żołnierza służby przygotowawczej kształcącego się na szeregowego, otrzymywany bez szczególnego nadania z dniem rozpoczęcia pełnienia służby przygotowawczej w Wojsku Polskim. Dawniej był to tytuł kandydata na żołnierza zawodowego, kształcącego się w szkole podoficerów zawodowych.

Szkolenie żołnierzy (elewów) służby przygotowawczej odbywało się w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej

Szkolenie żołnierzy (elewów) w 25. Brygadzie Kawalerii Powie...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto