Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowi policjanci w tomaszowskiej komendzie już po ślubowaniu. Niedawno rozpoczęli służbę

OPRAC.:
Marek Obszarny
Marek Obszarny
Nowi policjanci w tomaszowskiej komendzie już po ślubowaniu. Niedawno rozpoczęli służbę
Nowi policjanci w tomaszowskiej komendzie już po ślubowaniu. Niedawno rozpoczęli służbę mat. policji
Nowi policjanci w tomaszowskiej komendzie już po ślubowaniu. Odbyło się ono 11 maja 2023 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Nowo przyjęci funkcjonariusze rozpoczęli służbę 5 maja. Tego też dnia szeregi garnizonu łódzkiego zasiliło 60 policjantów, w tym 26 kobiet oraz 34 mężczyzn. Dwoje z nich, kobieta i mężczyzna, rozpoczęło swoją służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Nabór do służby w policji prowadzony jest w systemie ciągłym, a najbliższy termin zaplanowano na 3 lipca 2023 roku.

Nowi policjanci w tomaszowskiej komendzie już po ślubowaniu. Niedawno rozpoczęli służbę

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”

Te słowa przysięgi podczas uroczystości wypowiedzieli nowo przyjęci funkcjonariusze. Po przeszkoleniu podstawowym będą pełnić służbę w łódzkim Oddziale Prewencji, Komendzie Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Łodzi oraz w komendach miejskich i powiatowych policji garnizonu łódzkiego. Dwoje policjantów ( kobieta i mężczyzna) rozpoczęli właśnie swoją służbę w tomaszowskiej jednostce.

Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin, pogratulował policjantom wyboru tak odpowiedzialnej służby. Podkreślił, że służba w policji to trudna misja, pełna zagrożeń oraz nieustannie podejmowanego ryzyka. Wymaga doskonałego przygotowania fizycznego i psychicznego, a przede wszystkim odwagi oraz oddania drugiemu człowiekowi. To poświęcenie i próba charakteru, którą nie każdy jest w stanie przejść. Od zaangażowania poszczególnych policjantów zależy wewnętrzne bezpieczeństwo państwa i jego obywateli. Ci, którzy wybrali tę drogę zawodową, mogą być dumni ze swojej decyzji.

Ślubujący tego dnia policjanci zostali przyjęci 5 maja 2023 roku. To kolejne przyjęcie do służby w tym roku, dotychczas przyjęto 116 nowych funkcjonariuszy. Na rok 2023 zaplanowano jeszcze cztery terminy przyjęć do służby:

  • -3 lipca 2023 r.
  • -23 sierpnia 2023 r.
  • -27 października 2023 r.
  • -28 grudnia 2023 r.

Procedura rekrutacji do służby w policji trwa, ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

Nowi policjanci w tomaszowskiej komendzie już po ślubowaniu. Niedawno rozpoczęli służbę

Nowi policjanci w tomaszowskiej komendzie już po ślubowaniu....

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto