MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy komendant straży pożarnej w Tomaszowie Maz. Marcin Dulas już oficjalnie powołany na stanowisko

Marek Obszarny
Marek Obszarny
bryg. Jędrzej Pawlak
Nowy komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim, st. bryg. Marcin Dulas już oficjalnie powołany na stanowisko, na którym od dwóch miesięcy pełnił obowiązki. W środę, 24 kwietnia 2024 roku komendant tomaszowskiej straży odebrał akt powołania na to stanowisko z rąk st. bryg. Piotra Rudeckiego, łódzkiego komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi.

St. bryg. Marcin Dulas komendantem PSP w Tomaszowie

Przypomnijmy, że w lutym 2024, po niemal 35 latach służby, dotychczasowy komendant powiatowy PSP w Tomaszowie st. bryg. Krzysztof Iskierka, złożył meldunek o zdaniu obowiązków. Od 24 lutego łódzki komendant wojewódzki PSP w Łodzi powierzył pełnienie obowiązków komendanta w Tomaszowie st. bryg. Marcinowi Dulasowi, który wcześniej był zastępcą komendanta powiatowego PSP w Łasku.

Od środy, 24 kwietnia 2024 roku, Marcin Dulas nie jest już pełniącym obowiązki, ale pełnoprawnym komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim.

Kariera zawodowa Marcina Dulasa w straży pożarnej

St. bryg. Marcin Dulas urodził się w 1972 roku w Tomaszowie Mazowieckim. W roku 1996, po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie i uzyskaniu tytułu inżyniera pożarnictwa, podjął służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Tomaszowie Mazowieckim na stanowisku Dowódcy Sekcji.

W latach 1999 – 2022 zajmował stanowiska najpierw Naczelnika Wydziału Kontrolno - Rozpoznawczego, a później naczelnika Wydziału Operacyjnego w Komendzie Powiatowej PSP w Tomaszowie Mazowieckim. W tych latach pełnił również funkcję oficera prasowego.

W 1998 roku ukończył także studia wyższe magisterskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskując tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. Podwyższając swoje kwalifikacje zawodowe w 2006 roku ukończył studia podyplomowe w zakresie Bezpieczeństwa i Ochrony Człowieka w Środowisku Pracy w Centralnym Instytucie Pracy, Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie.

1 czerwca 2022 roku Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi powołał st. bryg. Marcina Dulasa na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łasku, a 24 kwietnia 2024 na komendanta powiatowego PSP w Tomaszowie Mazowieckim.

Nowy komendant straży pożarnej w Tomaszowie Maz. Został nim st. bryg. Marcin Dulas

Nowy komendant straży pożarnej w Tomaszowie Maz. Marcin Dula...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto