Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trenują jak żołnierze z 25. Brygadą Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie. Szkoli się ponad 50 ochotników - ZDJĘCIA, VIDEO

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Trenuj jak żołnierz z 25. Brygadą Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim
Trenuj jak żołnierz z 25. Brygadą Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim mat. 25BKPow
Trenują jak żołnierze z 25. Brygadą Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie. Zakończył się pierwszy etap 16-dniowych bezpłatnych szkoleń wojskowych, w których biorą udział chętni cywile. Bramę jednostki przekroczyło ponad 50 chętnych. Wojsko nauczy ich posługiwania się bronią i strzelania, taktyki, terenoznawstwa, przetrwania w trudnych warunkach, walki wręcz, łączności i podstaw musztry.

Trenują jak żołnierze z 25. Brygadą Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim

Projekt "Trenuj jak żołnierz" to propozycja dla każdego, kto ukończył 18 lat i ma obywatelstwo polskie. Jest rozwinięciem projektu "Trenuj z wojskiem". Szkolenia są bezpłatne, otwarte i nastawione na dobre doświadczenia. Celem jest szerokie przeszkolenie uczestników, a przy tym budowanie potencjału rezerw Wojska Polskiego.

Do udziału w projekcie realizowanym przez 25. Brygadę Kawalerii Powietrznej bierze zgłosiło się ponad 50 osób. Po wstępnej weryfikacji i zjedzonym wojskowym śniadaniu uczestnicy przystąpili w miniony weekend do dalszych zadań i z powodzeniem zakończyli pierwszy, 2-dniowy etap szkolenia, który miał na celu głównie zapoznanie z wojskiem i jednostką, ale nie zabrakło też elementów praktycznych, np. podstaw walki wręcz. Drugim będzie 14-dniowe szkolenie w czasie wakacji.

W trakcie całego cyklu "Trenuj jak żołnierz" uczestnicy nauczą się podstawowych umiejętności wojskowych, m. in. posługiwania się bronią i strzelania, taktyki, terenoznawstwa, przetrwania w trudnych warunkach, walki wręcz, łączności i podstaw musztry. W tomaszowskiej 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej pierwszy etap szkolenia odbywał się w sobotę i niedzielę (6-7 maja), a kolejny zaplanowano w dniach 6 -19 sierpnia 2023.

- W trakcie szkolenia zapewniamy wyżywienie, zakwaterowanie, wyposażenie i ubezpieczenie. Dodatkowo każdemu szkolącemu przysługuje wynagrodzenie jako szeregowemu żołnierzowi rezerwy - informuje kpt. Katarzyna Dutkiewicz-Pawlikowska, rzecznik 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Trenuj jak żołnierz z 25. Brygadą Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim

Trenują jak żołnierze z 25. Brygadą Kawalerii Powietrznej w ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto