Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Policja w Opocznie zachęca do pracy. Dzień otwarty w komendzie dla zainteresowanych służbą w policji. ZDJĘCIA, VIDEO

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Policja w Opocznie zachęca do pracy. Robi to z pomysłem i skutecznie. Przeczytajcie i zobaczcie na zdjęciach, jak wyglądał dzień otwarty w opoczyńskiej komendzie, zorganizowany dla zainteresowanych służbą w policji. Obejrzyjcie także materiał VIDEO!

Policja w Opocznie zachęca do pracy. Dzień otwarty w komendzie dla zainteresowanych służbą w policji. ZDJĘCIA, VIDEO

Jak na co dzień wygląda służba policjantów? Na czym polega praca technika kryminalistyki? Co robią policjanci w pionie prewencji, a jaka jest specyfika pracy w drogówce? O tym wszystkim mógł się przekonać każdy, kto odwiedził Komendę Powiatową Policji w Opocznie. Zorganizowano tam dzień otwarty, by zachęcać młodych ludzi do wstąpienia w szeregi policji.

- To spotkanie ma przybliżyć młodym osobom, ale nie tylko młodym - wszystkim, dla których ważne jest pomaganie innym, specyfikę służby. Służba w policji jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem, jest na pewno służbą trudną, natomiast niosącą wiele satysfakcji z pomagania innym - mówi mł. insp. Magdalena Kucharska, zastępca komendanta powiatowego policji w Opocznie.

Zobacz zdjęcia!

Wszyscy zainteresowani z pierwszej ręki mogli się dowiedzieć m. in., jakie wymagania należy spełnić, by wstąpić w szeregi policji, na jakie wynagrodzenie mogą liczyć na starcie i jakie dodatkowe bonusy socjalne przysługują policjantom. Ciekawi byli tego uczniowie szkół średnich, studenci, ale i inni mieszkańcy, którzy chcieliby np. zamienić uniform ochroniarza na niebieski mundur.

- Przyszłam z młodzieżą, z klasą czwartą, żeby zobaczyli, jak wygląda praca policji od podszewki. Młodzieży bardzo się tu podoba. Miejmy nadzieję, że któraś z tych osób wstąpi kiedyś w szeregi policji - mówi Jolanta Pawlak z Zespół Szkół Powiatowych w Opocznie.

Do komendy w Opocznie przyjechały także dziewczyny z Końskich, które studiują kryminologię w Kielcach.

- Policjanci pokazali nam swoje stanowiska pracy, technik kryminalistyki opowiedział nam jak wygląda jego praca, to było dla mnie najciekawsze. Czuję się zachęcona, by pracować w policji - mówi Karolina Białczak, studentka kryminologii.

- Zobaczyliśmy wiele ciekawych aspektów pracy technika kryminalistyki od strony bardziej życiowej, zawodowej. Wykłady na studiach nie dają takiej możliwości - dodaje jej koleżanka ze studiów Julia Krakowiak.

Chętni, którzy zwiedzali opoczyńską komendę, obejrzeli m. in. strzelnicę oraz sprzęt i wyposażenie mundurowych. Kilka osób jeszcze tego samego dnia złożyło dokumenty do służby w policji.

- To niezwykle radosny dla mnie dzień, bo temu służą dni otwarte - aby pokazać służbę w policji trochę od kuchni, aby pokazać czym zajmują się na co dzień policjanci. Są z nami koledzy i koleżanki, którzy na co dzień pełnią służbę w różnych wydziałach. Są instruktorzy wyszkolenia strzeleckiego, dzielnicowi, koledzy z zespołu ds. nieletnich, z wydziału ruchu drogowego, technik kryminalistyki - mówi asp. szt. Barbara Stępień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. - Rozmawiają z osobami zainteresowanymi służbą, pokazują naszą codzienność od kuchni po to, aby uzmysłowić, jak ważna jest codzienna służba policjantów, jak są potrzebni, a ja zawsze podkreślam, że my jesteśmy po to, aby służyć innym. To jest nasze motto: Chronić i pomagać.

Wszyscy zainteresowani z pierwszej ręki mogli się dowiedzieć m. in., jakie wymagania należy spełnić, na jakie wynagrodzenie mogą liczyć na starcie i jakie dodatkowe bonusy socjalne przysługują policjantom

Policja w Opocznie zachęca do pracy. Dzień otwarty w komendz...

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto