Sesja absolutoryjna w Tomaszowie. Jak ocenią prezydenta Marcina Witko radni miejscy?

bead
Udostępnij:
Bardzo gorąco zapowiada się czwartkowa sesja Rady Miejskiej Tomaszowa. Radni najpierw zapoznają się z raportem o stanie miasta, a następnie pochylą się nad wotum zaufania dla prezydenta i absolutorium za wykonanie budżetu w 2021 roku.

Porządek sesji Rady Miejskiej Tomaszowa zwołanej na 23 czerwca. Początek o godz. 11

1. Otwarcie obrad LIX sesji Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego oraz powitanie zebranych.
2. Przedstawienie porządku obrad LIX sesji Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego.
3. Przyjęcie protokołu z LVIII sesji Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego z dnia
26 maja 2022 roku.
4. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Tomaszowa Mazowieckiego wotum zaufania.
4.1 Debata nad przedstawionym Raportem o stanie Miasta Tomaszowa Mazowieckiego za 2021 rok.
4.2 Przedstawienie projektu uchwały w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Tomaszowa Mazowieckiego wotum zaufania.
5. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2021 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego za 2021 rok.
5.1 Przedstawienie sprawozdania finansowego Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki za 2021 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, wykonania planów finansowych samorządowych instytucji kultury, informacji o stanie mienia komunalnego za 2021 rok oraz sprawozdania z realizacji wydatków, które nie wygasły z upływem roku budżetowego 2020.
5.2 Przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi
o sprawozdaniu Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego z wykonania budżetu za 2021 rok.
5.3 Przedstawienie stanowiska Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego z rozpatrzenia dokumentów, zgodnie z Ustawą o finansach publicznych.
5.4 Przedstawienie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2021 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego za rok 2021.
6. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Prezydentowi Miasta Tomaszowa Mazowieckiego z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok.
6.1 Przedstawienie stanowiska Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego w zakresie wniosku w sprawie udzielenia absolutorium.
6.2 Przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi dotyczącej wniosku w sprawie udzielenia absolutorium.
6.3 Przedstawienie projektu uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Prezydentowi Miasta Tomaszowa Mazowieckiego z tytułu wykonania budżetu za rok 2021.
7. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w ”Budżecie Miasta Tomaszowa Mazowieckiego na rok 2022”.
8. Podjęcie uchwały o zmianie uchwały nr LII/392/2021 Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego z dnia 16 grudnia 2021 roku w sprawie uchwalenia „Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Tomaszowa Mazowieckiego na lata 2022 – 2038”.
9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr LVI/439/2022 z dnia 24 marca 2022 roku w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Tomaszowa Mazowieckiego na rok 2022”.
10. Podjęcie uchwały w sprawie powołania nowych członków Rady Muzeum
w Tomaszowie Mazowieckim imienia Antoniego hrabiego Ostrowskiego.
11. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia planu sieci i granic obwodów szkół podstawowych oraz sieci przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, prowadzonych przez Gminę Miasto Tomaszów Mazowiecki.
12. Podjęcie uchwały o zmianie uchwały nr LXI/549/2018 Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego w sprawie ustalenia zasad udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych nauczycielom, którym powierzono stanowisko kierownicze w szkołach i przedszkolach, dla których Gmina – Miasto Tomaszów Mazowiecki jest organem prowadzącym, zasad zwalniania ich od obowiązku realizacji tych zajęć oraz tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli niewymienionych w art. 42 ust. 3 Karty Nauczyciela.
13. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXIII/195/2020 z dnia 27 lutego 2020 r. w sprawie zatwierdzenia projektu konkursowego „Tomaszowskie Centrum Usług Społecznych II” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.
14. Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia placówki wsparcia dziennego prowadzonej w formie opiekuńczej – świetlicy przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Tomaszowie Mazowieckim.
15. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Statutu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim.
16. Podjęcie uchwały w sprawie przekazania skargi (dot. TTBS).
17. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji (dot. kupców).
18. Sprawozdanie z realizacji programu działań „Tomaszowskiej Karty Mieszkańca”
za 2021 rok.
19. Informacja o stanie finansowym spółek prawa handlowego z udziałem kapitałowym Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki realizujących zadania własne gminy
w zakresie gospodarki komunalnej wg stanu na dzień 31 grudnia 2021 roku.
20. Informacja o działalności Prezydium Rady Miejskiej w okresie między sesjami.
21. Informacja o działalności Prezydenta Miasta w okresie między sesjami oraz z wykonania uchwał podjętych na poprzedniej sesji.
22. Korespondencja i sprawy różne.
23. Zamknięcie obrad LIX sesji Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jakie znaczenie ma wejście Finlandii i Szwecji do NATO

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie