Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

"Porozmawiajmy w Łódzkiem" w Chorzęcinie. Rozmawiano o dofinansowywaniu lokalnych inwestycji za pomocą środków publicznych ZDJĘCIA

ds
Wideo
od 16 lat
"Porozmawiajmy w Łódzkiem" w Chorzęcinie, z mieszkańcami powiatu tomaszowskiego spotkał się wicemarszałek Zbigniew Ziemba. Rozmawiano o dofinansowywaniu lokalnych inwestycji i oddolnych inicjatyw społecznych z funduszy samorządu województwa łódzkiego.

"Porozmawiajmy w Łódzkiem" w Chorzęcinie

W ramach cyklu "Porozmawiajmy w Łódzkiem" z mieszkańcami powiatu tomaszowskiego spotkał się Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego. Gośćmi spotkania byli m.in. Antoni Macierewicz, marszałek senior oraz minister rolnictwa Robert Telus. Wśród mieszkańców byli między innymi przedstawiciele wielu sołectw, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Kół Gospodyń Wiejskich.

- W małych lokalnych społecznościach sołeckich, są najlepiej zdiagnozowane potrzeby mieszkańców, mówi Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego. To tutaj potrzeby mieszkańców są najefektywniej zaspokajane dzięki dobrej współpracy z samorządem województwa łódzkiego, który daje wiele możliwości, poprzez uruchomienie różnych mechanizmów finansowych. Dzisiejsze wydarzenie należy do wyjątkowych ze względu na frekwencję i na zasób merytoryczny, który będziemy poddawać analizie.

Podczas spotkania "Porozmawiajmy w Łódzkiem w Chorzęcinie rozdano symboliczne czeki z dotacjami dla przedstawicieli stowarzyszeń, sołectw, Ochotniczych Straży Pożarnych i Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu tomaszowskiego. Dofinansowanie wręczano m.in. z programów "Infrastruktura sołecka na plus", "Mała architektura sportowa", "Infrastruktura sportowa" i "Łódzkie ratuje zabytki".

- Dzięki uprzejmości Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi nasz wniosek został zaakceptowany i dostaliśmy 12 tysięcy złotych, mówi Paweł Joński, wiceprezes OSP Czerniewice. Za te pieniądze kupimy nowe mundury bojowe, to nasza najbardziej pilna potrzeba na tę chwilę. Dzięki temu podniesiemy bezpieczeństwo strażaków uczestniczących w akcjach gaśniczych.

- Bardzo ważne dofinansowanie do fundamentów funkcjonowania środowisk lokalnych realizuje samorząd wojewódzki, mówi Antoni Macierewicz. Rząd także jest zainteresowany wsparciem i rozbudową potencjału lokalnej społeczności. Taką rozbudową, która doprowadzi do stworzenia najbardziej istotnego potencjału polskiej lokalnej społeczności. Nie tylko taki, żeby był równy potencjałowi wielkich miast, ale nawet większy. Dlatego, że to tutaj istnieje źródło polskiej siły i tradycji.

Po spotkaniu "Porozmawiajmy w Łódzkiem" w Chorzęcinie odbył się piknik z grillem, watą cukrową oraz innymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

"Porozmawiajmy w Łódzkiem" w Chorzęcinie. Rozmawiano o dofin...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto