Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rzeczyca: Podsumowanie kadencji samorządu gminy i bal karnawałowy 2024. ZDJĘCIA, VIDEO

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Rzeczyca: Podsumowanie ósmej kadencji samorządu gminy i bal karnawałowy 2024 zorganizowano w sobotni wieczór, 10 lutego, w hali środowiskowo-sportowej w Rzeczycy. Wręczono także poduchę dla pierwszego dziecka urodzonego w tym roku w gminie Rzeczyca. Przeczytajcie relację, zobaczcie zdjęcia, a także materiał video z tego wydarzenia, w którym wzięło udział kilkuset mieszkańców!

Inwestycyjne cuda w jednej z najbiedniejszych gmin w Polsce

W hali w Rzeczycy uroczyście podsumowano inwestycje zrealizowane z gminie w mijającej kadencji samorządu, przedsięwzięcia, wydarzenia i sukcesy na polu działalności społecznej, edukacyjnej, kulturalnej i sportowej. A jest się czym chwalić, bo była to kadencja wyjątkowa. O skali inwestycji, realizowanych dzięki pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych, większość samorządów nie tylko w regionie, ale i w kraju może jedynie pomarzyć.

Dość wspomnieć, że Rzeczyca, mimo że jest jedną z najbiedniejszych gmin w Polsce (2.200 miejsce na 2.800), to zajmuje aż 101. miejsce wśród wszystkich samorządów pod względem nakładów inwestycyjnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Wójt Marek Kaźmierczyk podkreśla, że w mijającej kadencji Rzeczyca przeznaczyła na inwestycje 75 mln zł, z czego 58 mln ze środków zewnętrznych, a raptem 5 mln zł wydała z własnego budżetu (doszły pieniądze, które samorządy otrzymały z funduszy covidowych). Łącznie zrealizowano 168 projektów. To m. in. 14 km dróg asfaltowych, 13 km kanalizacji, nowoczesne boiska, zjeżdżalnia igielitowa, przystanie kajakowe.

Największa zakończona niedawno inwestycja, to nowy budynek administracyjny, w którym mieszczą się urząd gminy, GOPS i GOK z biblioteką. I tu również Rzeczyca zadziwia proporcjami, bo na inwestycję za ponad 21 mln zł, z własnego budżetu dołożyła zaledwie 800 tys. zł!

Jaka jest recepta na tak efektywny i dynamiczny rozwój?

- Dobra współpraca z ludźmi i umiejętność rozmowy to pierwszy klucz - odpowiada wójt Marek Kaźmierczyk. - Drugi klucz, to dobra kadra, a mi udało się pozyskać świetną kadrę i sam dokonywałem selekcji. Dzięki tym dwóm głównym czynnikom można osiągnąć sukces i można tak świetnie rozwijać gminę.

Podczas podsumowania ósmej kadencji samorządu, dziękowano wszystkim osobom, które przyczyniły się do tych sukcesów, m. in. radnym, sołtysom, samorządowcom, działaczom społecznym i wielu innym przyjaciołom gminy Rzeczyca. Wszyscy otrzymali okolicznościowe statuetki.

W sposób szczególny uhonorowano gospodarza gminy. W dowód uznania za zasługi na rzecz rozwoju gminy, Rada Gminy Rzeczyca przyznała tytuł Honorowego Obywatela Gminy Rzeczyca wójtowi Markowi Kaźmierczykowi.

Poducha dla pierwszego dziecka z gminy Rzeczyca urodzonego w 2024 roku

Impreza była także okazją do wręczenia poduchy uszytej z pierza dartego podczas tradycyjnej, rzeczyckiej pierzawki i wyhaftowanej przez lokalną twórczynię ludową Teresę Gmaj z KGW Glina.

Poduchę oraz wyprawkę dla pierwszego mieszkańca gminy Rzeczyca urodzonego w 2024 roku, odebrali z rąk wójta Marka Kaźmierczyka i przewodniczącego Rady Gminy Leszka Kosiackiego, rodzice małej Zuzi - Dominika Rosłaniec i Mariusz Wieteska, mieszkańcy wsi Glina. Zuzia Wieteska przyszła na świat 8 stycznia 2024 roku w szpitalu w Rawie Mazowieckiej.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi z naszej córeczki - mówi nam uradowana mama Zuzi, a tata dziewczynki dodaje:
- Zuzia jest wspaniałym, radosnym dzieckiem. Poza nią, mamy jeszcze Jasia, który urodził się rok wcześniej i też bardzo cieszy się z siostry.

Prezentacje artystyczne i bal karnawałowy gminy Rzeczyca 2024

Prezentacje dokonań gminy Rzeczyca uatrakcyjniły liczne występy artystyczne zapowiadane przez dyrektora GOK Pawła Rydza. Na scenie prezentowały się dzieci, młodzież i dorośli, którzy rozwijają swe rozmaite talenty w Gminnym Ośrodku Kultury. Na początek zagrała Orkiestra Dęta Rzeczyca pod batutą kapelmistrza Marcina Zarzyckiego. Później Kapela Gmajów i Kapela Bobrowianie (Władysław Gmaj, Jan Kępa, Władysław Chaber, Zofia Piwowarska i Bogdan Stankiewicz).

Talent wokalny prezentowali: Ala Skorek, Bartek Gierczyński, Ania Skorek, Ania Wieteska, Jagoda Wójtowicz, Antonina Stępniak, Anastazja Stępniak i Aleksandra Gałka, Amelia Kaczmarska, Tosia Stępniak i Julia Grzejszczyk, a instruktorką śpiewu jest Kasia Biesaga.

Tańcem zachwycały publiczność zespoły Gwiazdeczki, Serduszka i Tik Taki, ćwiczące pod okiem instruktorki Karoliny Walczyk. Zaś Teatr Carpe Diem ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, którym kierują Angelika Amróz i Małgorzata Jakubowska, zaprezentował spektakl o Smerfach. Wystąpiła też sekcja gitarowa w składzie: Amelia Świderska, Zosia Filipowicz, Nikola Winiatorska, Weronika Gołębiewska i Maja Olejnik. Instruktorem jest Artur Królik.

Przedstawiciele władz gminy dziękowali wszystkim i wręczali im pamiątkowe medale. Dyrektor szkoły Agata Ewa Ostalska wręczyła także nagrody szkolnym mistrzom ortografii. Nie obyło się bez nagród i podziękowań dla sportowców. Najlepszych przedstawili prezes LUKS WILK Tomasz Niemirski i prezes RKS Rzeczyca Paweł Goleń.

Na koniec odbył się bal karnawałowy, na którym bawiło się 600 mieszkańców. Wójt zaprosił na niego wspólnie z radnymi sejmiku województwa łódzkiego - Ewą Wendrowską i Arturem Bagieńskim. W sali gimnastycznej odbywały się zaś animacje dla dzieci prowadzone przez Karolinę Walczyk z firma Loca z Sadykierza, której pomagali harcerze z drużyny Akselazairam w Rzeczycy.

Licznie zgromadzonych podczas imprezy koszyczkowej mieszkańców bawił zespół Czaders z Kruszewca. Wyjątkowy poczęstunek w postaci dwóch pieczonych dzików przygotowały koła łowieckie Anser i Przepiórka.

Rzeczyca: Podsumowanie kadencji samorządu i bal karnawałowy 2024. ZDJĘCIA, VIDEO

Prezentację dokonań uatrakcyjniły liczne występy artystyczne i wręczenie poduchy dla pierwszej w 2024 mieszkanki gminy Rzeczyca. na koniec odbył się bal karnawałowy

Rzeczyca: Podsumowanie kadencji samorządu gminy i bal karnaw...

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto