Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lucyna Wąsik nie żyje. Przewodnicząca KGW gminy Opoczno zmarła w wieku 53 lat

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Opoczno zmarła w wieku 53 lat
Przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Opoczno zmarła w wieku 53 lat mat. Opoczyński Szlak Rzemiosła
Lucyna Wąsik nie żyje. Przewodnicząca KGW gminy Opoczno i sołtyska wsi Kruszewiec-Kolonia zmarła w wieku 53 lat. Ta wiadomość wstrząsnęła środowiskiem lokalnym w całym powiecie opoczyńskim.

Wiadomość o śmierci Lucyny Wąsik przekazali 24 lutego 2024 roku na swoich profilach w mediach społecznościowych m. in. Stowarzyszenie Opoczyńskie, Miejski Dom Kultury w Opocznie i wiceburmistrz Tomasz Łuczkowski. Śmierć Lucyny Wąsik jest dla wszystkich tym większym szokiem, że jeszcze 10 lutego 2024 aktywnie brała udział w tradycyjnych Kusokach w Kraśnicy, czyli opoczyńskich ostatkach.

"Z życia zostałaś nam dziś zabrana, ale nie z naszych serc... Lucynko nie ma słów, które oddadzą nasz smutek, pustkę i niezrozumienie... Dziś nie jesteśmy w stanie nic więcej napisać, jak tylko DZIĘKUJEMY za to, że byłaś jedną z nas... Już tęsknimy. Do zobaczenia nasz Opoczyński Aniele - napisano na profilu Stowarzyszenie Opoczyńskie.

Na profilu opoczyńskiego MDK tak wspominana jest Lucyna Wąsik:

"Ogromny żal i niedowierzanie... Z wielkim skutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Lucyny Wąsik, przewodniczącej Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Opoczno. Odeszła osoba pełna pasji, która wkładała wiele serca zarówno w działalność KGW, jaki i w promocję szeroko pojętej opoczyńskiej kultury. Zawsze uśmiechnięta, zawsze zaangażowana w przedsięwzięcia realizowane przez Miejski Dom Kultury, zawsze z dobrym słowem dla innych. Ciężko wyrazić słowami ból jaki przyniosła dzisiejsza informacja".

Zastępca burmistrza Tomasz Łuczkowski nazwał przewodniczącą KGW gminy Opoczno i sołtyskę Kruszewca Kolonii, "nieocenioną animatorką życia kulturalnego, organizatorką i kobietą pełną energii, zawsze gotową do działania."

- Nie było akcji pomocowej w naszej gminie bez Jej udziału. Absolutnie nikt Cię Lucyno nie będzie w stanie zastąpić. Odpoczywaj w pokoju - dodaje we wpisie w mediach społecznościowych.

W 2021 roku Lucyna Wąsik wygrała konkurs ogłoszony przez zarząd województwa łódzkiego na tradycyjny mazurek wielkanocny, wyróżniano ją też w plebiscytach Dziennika Łódzkiego - Osobowość Roku i Kobieta Przedsiębiorcza.

Pogrzeb Lucyny Wąsik odbędzie się w środę, 28 lutego 2024 roku w Kościele św. Mikołaja Biskupa w Libiszowie. Msza święta rozpocznie się o godz. 14:00, a po niej urna zostanie złożona do grobu na cmentarzu parafialnym.

Lucyna Wąsik nie żyje. Przewodnicząca KGW gminy Opoczno zmarła w wieku 53 lat

Przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Opoczno zmarła w wieku 53 lat

Lucyna Wąsik nie żyje. Przewodnicząca KGW gminy Opoczno zmar...

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto