MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Protest rolników na drodze 713 Ujazd - Rokiciny. Traktorami zablokowali ronda. ZDJĘCIA, WIDEO

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Protest rolników na drodze wojewódzkiej nr 713 Ujazd - Rokiciny odbywał się w środę, 6 marca 2024. Przez 6 godzin rolnicy traktorami blokowali ronda, na których krzyżują się ważne drogi w powiecie tomaszowskim DW713 z DW715 i DW713 z DW716. Zobaczcie zdjęcia, a także relację wideo!

Rolniczy protest między Ujazdem i Rokicinami odbywał się 6 marca od godz. 9:30 do 15:30. Droga wojewódzka nr 713 na tym odcinku oraz ronda, czyli skrzyżowania o ruchu okrężnym w Ujeździe (skrzyżowanie dróg DW713/DW715) oraz w Rokicinach (skrzyżowanie DW713/DW716) były w tym czasie praktycznie zablokowane dla ruchu samochodów. Co jakiś czas rolnicy przepuszczali tylko nieliczne pojazdy, np. autobus z dziećmi.

Apel rolnika o zrozumienie

- Nie stoimy tutaj dla przyjemności, chcielibyśmy z rodzinami, z dziećmi w domu posiedzieć i żeby to nasze życie troszkę inaczej wyglądało, a nie tak jak w tej chwili. Ale nie mamy wyboru, musimy się mobilizować i w ten sposób strajkować - mówi Jarosław Sońta, rolnik z gminy Rokiciny. - Niektórym utrudniamy życie, ale niech się wszyscy zastanowią, że żyją z rolnika. A my tu stoimy po to, że nie wiemy, czy się nam będzie opłacało w tym roku w ogóle wyjść w pole, czy kupować nawozy, środki ochrony roślin? Jesteśmy skazani na łaskę i niełaskę naszych władz, a oni nie chcą z nami rozmawiać. Niech nas wszyscy zrozumieją, konsumenci też. Proszę wszystkich o wiarę w polskiego rolnika, bo ten rolnik na razie jest bez wyjścia.

Do rolników z gmin Ujazd i Rokiciny w powiecie tomaszowskim na drodze nr 713 dołączyli rolnicy z gmin Będków, Budziszewice, Żelechlinek i z powiatu łódzkiego wschodniego. Podobnie jak ich koledzy z innych części regionu, którzy w tym czasie pojechali autokarami do Warszawy, protestowali przeciwko unijnej polityce klimatycznej, Zielonemu Ładowi i niekontrolowanemu napływowi produktów rolno-spożywczych z Ukrainy.

Politycy na rolniczym proteście w Ujeździe

Protestującym rolnikom w Ujeździe towarzyszył burmistrz Artur Pawlak. Widzieliśmy też radnego wojewódzkiego Janusza Ciesielskiego.

- Protest przebiega spokojnie. Rolnicy są bardzo zdeterminowani, aczkolwiek wszyscy rozumiemy te emocje i solidaryzujemy się z nimi. Zgromadziło się tu wielu mieszkańców, którzy także wyrażają poparcie dla rolników - mówi Artur Pawlak, burmistrz Ujazdu.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwali tomaszowscy policjanci ruchu drogowego. Wytyczyli oni objazdy dla ciężarówek, ruch pozostałych pojazdów policja kierowała drogami lokalnymi.

Protest rolników na drodze nr 713 Ujazd - Rokiciny. Traktorami zablokowali ronda - ZDJĘCIA, wkrótce WIDEO

Rolniczy protest między Ujazdem i Rokicinami odbywał się 6 marca od godz. 9:30 do 15:30

Protest rolników na drodze 713 Ujazd - Rokiciny. Traktorami ...

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto