Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Imprezy na długi weekend w Tomaszowie i okolicy. Co będzie się działo w dniach 16-19 czerwca?

Dag
Jeśli nie wiecie, gdzie spędzić czerwcowe popołudnie lub czas wolny od pracy i szkoły, to polecamy Wam kilka imprez na długi weekend.

Tomaszowskie muzeum zaprasza na wystawę Józefa Panfila
Mistrz pejzażu, światła i rysunku - mowa tutaj oczywiście o Józefie Panfilu, którego rysunki i szkice ma zaszczyt prezentować tomaszowskie Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego. Na wystawę złożyło się 107 rysunków i szkiców, które Józef Panfil pokazuje po raz pierwszy szerokiej publiczności. Należy zaznaczyć, że jest to pierwsza taka wystawa, gdzie pokazany jest rysunkowy warsztat pracy. Oprócz rysunków i szkiców pokazano również szkicowniki artysty. Prace zostały wykonane w latach 1977 – 2021. Wystawa potrwa do 28 sierpnia 2022 r.

Miejskie Centrum Kultury już po raz czternasty jest organizatorem Spartakiady Przedszkolaków zza Pilicy

Jest to rekreacyjno-animacyjne spotkanie integracyjne, w którym w tym roku wezmą udział dzieci z Przedszkola nr 10 oraz grup zerowych z ZS-P nr 8 i ZS-P nr 3. Podczas wydarzenia zaplanowane są zabawy i konkurencje sportowe. Zaplanowano również zabawy edukacyjne. Spartakiada odbędzie się 14 czerwca w MCK za Pilicą. Start o godzinie 9.30.

Różewicz w interpretacji młodzieży, czyli spektakl na deskach Tkacza

Spektakl pt. „Kup kota w worku, kup” według prozy Tadeusz Różewicza będzie można obejrzeć 15 czerwca o godz. 19 w Tkaczu przy ul. Niebrowskiej 50. Reżyserem oraz autorem scenariusza jest Michał Rzepka − reżyser, trener, wykładowca praktyki i teorii teatralnej. Wystąpią uczestnicy zajęć teatralnych w MCK.

Tadeusz Różewicz, pisząc „Kup kota w worku, kup”, wcielił się w rolę współczesnej maturzystki. Powstał z tego rodzaj pamiętnika pseudoartystki, nadmiernie zakochanej w słowach. Niestety, nie są to słowa poezji, ale słowa z gazet, prasy brukowej i kolorowej, z radia i telewizji, słowa reklamy i propagandy, słowa dziwolągi i dziwotwory, słowa połamane i rozbite, poskręcane i poprzekręcane, pogniecione i podarte, słowa dziwiące się sobie samym, sobie nawzajem, znaczące coś innego, niż kiedyś znaczyły. Dynamiczny rytm przedstawienia oddaje tempo dzisiejszej kultury, która niezwykle szybko porzuca zainteresowanie jednymi tematami na rzecz kolejnych, bardziej kontrowersyjnych. Przyczynia się to do jej infantylizacji oraz karykaturalności. Jednym z najważniejszych celów życia dzisiaj jest zdobycie popularności, czego efektem jest tak duża liczba artystów, terapeutów, cudownych uzdrowicieli czy rewolucjonistów. Handluje się wszystkim, co może przynieść rozgłos: osobistymi problemami czy orientacją seksualną. Występują: Aleksandra Zaborowska, Hanna Kaczuba, Jagoda Dębiec, Julia Ostrowska, Robert Pająk, Wiktoria Freus, Zuzanna Borowska.

Bezpłatne wejściówki można odbierać w MCK przy pl. Kościuszki 18 oraz w MCK Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50.

Kultura dostępna w Kinie Helios

Tylko 10 złotych wystarczy, aby raz w tygodniu zobaczyć najciekawsze polskie filmy na wielkim ekranie! Dzięki projektowi Kultura Dostępna w każdy czwartek widzowie kin Helios mogą oglądać najnowsze, najbardziej cenione polskie tytuły ostatnich miesięcy.

16 czerwca widzowie nie jeden raz usłyszą na ekranie ulubione powiedzenie trzech nieudaczników - „Jakoś to będzie”. Albert, Marcin i Jacek od dzieciństwa szukają sposobów na szybkie wzbogacenie się. Niestety są „przegrywami”. Po latach bezowocnej walki o byt przygotowują się do tej jednej, najważniejszej akcji. Tym razem jednak ma być inaczej… 23 czerwca na widzów czeka ekranizacja powieści Doroty Masłowskiej „Inni Ludzie”. Hipnotyzująca opowieść o poszukiwaniu miłości. Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, taniego wina i mediów społecznościowych.

Czerwcowy cykl spotkań z polskim kinem zamyka komedia „Koniec Świata czyli KOGEL MOGEL 4”, w której dobrze znani bohaterowie powracają w rodzinnym galimatiasie, a wraz z nimi cała plejada nowych, kolorowych postaci. Będzie się działo. Istny koniec świata!

Seanse w ramach Kultury Dostępnej wyświetlane są w każdy czwartek o godzinie 13:00 oraz 18:00. Projekt jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.kulturadostepna.pl oraz www.helios.pl/kultura_dostepna.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto