MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gokarty w Tomaszowie już jeżdżą. Otwarcie toru kartingowego w Arenie Lodowej. ZDJĘCIA, WIDEO

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Gokarty w Tomaszowie już jeżdżą. Oficjalne otwarcie toru kartingowego w Arenie Lodowej pod nazwą Goo!Kart Tomaszów Mazowiecki odbyło się w niedzielę, 17 marca 2024. Atrakcji nie brakowało. Zobaczcie zdjęcia, a także materiał wideo!

Inicjatywa Nocnej Jazdy Tomaszów Mazowiecki

Pomysł stworzenia w Tomaszowie toru kartingowego podjęło w 2022 roku wówczas stowarzyszenie, a dziś fundacja - Nocna Jazda Tomaszów Mazowiecki, podczas organizacji popularnej imprezy Moto Show Arena. Wśród mieszkańców zbierano wówczas podpisy pod petycją, którą podpisało ponad tysiąc osób.

Przed rokiem pieniądze na budowę toru, niezbędnej infrastruktury i samych gokartów wpisano do budżetu miasta Tomaszowa, dotując Tomaszowskie Centrum Sportu sumą 5 mln zł, przy czym tor kartingowy z całym systemem elektrycznym i pojazdami (kupiono 14 gokartów, w tym 10 seniorskich, 2 juniorskie i 2 dziecięce) kosztował około połowy tej sumy. W Arenie Lodowej zainwestowano ponadto w fotowoltaikę i magazyny energii, dzięki czemu gokarty ładowane są bez dodatkowych kosztów prądu.

- Gokarty na pewno będą na siebie zarabiać i będzie to dodatkowy przychód, żeby pokryć koszty związane z utrzymaniem Areny - zapewnia Roman Derks, prezes Tomaszowskiego Centrum Sportu.

Elektryczne gokarty seniorskie potrafią rozwijać prędkość nawet do 120 km/h, ale ustawiono je na około 30-40 proc. mocy, by jazda byłą dla wszystkich bezpieczna, zwłaszcza, że tor kartingowy zorganizowany w tomaszowskiej Arenie jest mocno techniczny i ma dużo ostrych zakrętów. Dość wspomnieć, że przez 8 minut jazdy można ich pokonać łącznie ponad 200!

Cennik gokartów w Tomaszowie Mazowieckim

Kontrowersje wśród tomaszowian wywołują ceny przejazdów na nowym torze kartingowym. Organizatorzy zapewniają jednak, że jest taniej niż w innych miasta, zwłaszcza dla posiadaczy Karty Tomaszowianina.

- Ceny wywołują kontrowersje, ale dlatego, że - moim zdaniem - wypowiadają się ludzie, którzy nie korzystali z takich torów. Jesteśmy najtańsi w Polsce - mówi Piotr Koziorowski z fundacji Nocna Jazda Tomaszów Mazowiecki. - Bez wątpienia z Kartą Tomaszowianina jest to najniższa cena w Polsce, a proszę sobie porównać, że w Łodzi czy w Warszawie jeździmy na wymęczonych spalinówkach. Tu mamy najnowocześniejsze pojazdy elektryczne, które rozpędzają się znacznie szybciej i są znacznie lepsze niż te tradycyjne.

Za 8-minutowy przejazd na torze od poniedziałku do piątku dorośli zapłacą 49 zł (w godz. 13:00 - 16:00) lub 59 zł (16:00 - 21:00), w soboty i niedziele w godz. 11:00 - 22:00 - 59 zł. Cena dla dzieci za przejazd 6-minutowy to 39 zł (soboty i niedziele w godz. 9:00 - 10:00). Przejazd 8-minutowy RLX Junior kosztuje 49 zł.

Można też wynająć tor na wyłączność. Taka przyjemność od poniedziałku do piątku kosztuje 2 tys. zł za 1 godzinę. Za kominiarkę do jazdy zapłacimy dodatkowo 15 zł.

Z Kartą Tomaszowianina w sobotę i niedzielę 6-minutowy przejazd dla dzieci ma kosztować 19 zł, ale tylko w godzinach 9:00 - 10:00.

Dorośli z Kartą Tomaszowianina zapłacą za 8-minutową jazdę od poniedziałku do piątku od 30 do 39 zł (w zależności od godzin), a w soboty i niedziele 39 zł.

Atrakcje podczas otwarcia toru gokartowego w Tomaszowie

W niedzielę, 17 marca 2024, najmłodsi mogli wypróbować dziecięce gokarty za darmo. Oprócz premierowych przejażdżek, nie zabrakło innych atrakcji. Czas muzycznie umilił Dobry Chmiel, a dobrą energię zapewniły animacje taneczne z udziałem Michała Gawlika.

Imprezie towarzyszyła wystawa tomaszowskich klasyków, czyli zabytkowych perełek motoryzacji, ale były także nowoczesne samochody, np. marki Tesla. Swoje maszyny pokazała także tomaszowska grupa motocyklowa KLIW.

Przy okazji odbywała się zbiórka dla chorego 10-miesięcznego Antosia z Tomaszowa, który ma szansę na operację w USA.

Gokarty w Tomaszowie już jeżdżą. Otwarcie toru kartingowego w Arenie Lodowej. ZDJĘCIA, WIDEO

Zobaczcie na kolejnych zdjęciach, jak było na otwarciu toru gokartowego w Tomaszowie, w niedzielę 17 marca 2024

Gokarty w Tomaszowie już jeżdżą. Otwarcie toru kartingowego ...

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto