Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich w Tomaszowie za nami. KGW rywalizowały w PCAS po raz 7. ZDJĘCIA, VIDEO

OPRAC.:
Marek Obszarny
Marek Obszarny
Wideo
od 16 lat
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich w Tomaszowie za nami. KGW rywalizowały w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej (PCAS) już po raz 7. Zobaczcie zdjęcia i materiał video!

Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich w Tomaszowie za nami. KGW rywalizowały w PCAS po raz 7.

Tym razem do rywalizacji przystąpiły drużyny: KGW Biesiadnicy (gm. Czerniewice), KGW Kochanówka (gm. Lubochnia), KGM Dzierlatki (m. Tomaszów Maz.), KGW Zacharz (gm. Będków), RCPS w Łodzi, KGW Myśliwczów (gm. Wielgomłyny), Gospodynie z Henrykowa (gm. Lubochnia), KGW Żarnowianki (gm. Wolbórz), KGW Swolszewice Małe (gm. Tomaszów Maz.), KG Koniczynki (m. Tomaszów Maz.) i Mistrzowie Gastronomii z ZSP nr 2 w Tomaszowie.

Zobacz zdjęcia!

W jury zasiedli: Elżbieta Łojszczyk, członek zarządu powiatu, przewodnicząca oraz członkowie: Kinga Kosowska z firmy Eneris, Marta Lublin, prezes Fundacji Rozwoju Powiatu Tomaszowskiego, Aleksandra Giza z wydziału promocji tomaszowskiego starostwa i Łukasz Cerazy, zastępca naczelnika wydziału oświaty i sportu tomaszowskiego starostwa.

Reprezentacje mierzyły się w konkurencjach: modowej, kulinarnej, artystycznej, edukacyjnej, sprawnościowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi. Tematem tegorocznej edycji był okres romantyzmu i pozytywizmu, a to za sprawą ustanowienia przez sejm Aleksandra Fredry patronem 2023 roku. Wszystkie konkurencje osadzone były właśnie w tym czasie. I tak, w konkurencji artystycznej królowała właśnie twórczość Fredry – „Paweł i Gaweł”, „Śluby Panieńskie” i „Osiołkowi w żłoby dano”.

Laury w tej konkurencji zebrało KGW Biesiadnicy z Czerniewic. Konkurencję edukacyjną natomiast zdominowała historia i 160. rocznica powstania styczniowego. Tu zwyciężyło KGW Kochanówka z gminy Lubochnia.

W konkurencji kulinarnej regulaminową potrawą był deser pn. „Romantyczne łakocie” i tu swoim kunsztem na medal wykazali się „Mistrzowie Gastronomii” z ZSP nr 2. Najwięcej emocji wzbudzała oczywiście konkurencja sprawnościowa, która zawsze do końca utrzymywana jest w tajemnicy. Tym razem uczestnicy zagrali w ciuciubabkę z odpadami w tle. Ich zadaniem było trafienie z zasłoniętymi oczami do torby z wcześniej wylosowanym rodzajem odpadu i umieszczenie go w odpowiednim koszu – oczywiście przy pomocy nawigatora. Wygrana przypadła KGW Myśliwczów z gminy Wielgomłyny.

Konkurencji patronowała firma Eneris, natomiast test wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotowała placówka terenowa KRUS. Tu reprezentanci poszczególnych kół musieli wykazać się szeroką wiedzą, a I miejsce przypadło KG Koniczynki z Tomaszowa.

W najbardziej widowiskowej konkurencji – modowej, zadaniem kół było przygotowanie sukni wieczorowej, inspirowanej ówczesną modą. Większość modeli sukien wykonana była własnoręcznie, a na 1z. miejsce zdaniem jury zasłużyła ta przygotowana przez Gospodynie z Henrykowa z gm. Lubochnia. Modelki wzięły też udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej przygotowanej przez organizatora.

Grand Prix Turnieju powędrowało do KGW Zacharz z gm. Będków, a nagrodę Fair Play, którą koła corocznie przekazują sobie jako wyraz sympatii, ubiegłoroczny laureat – KGW Biesiadnicy przekazało KGM Dzierlatki, działającemu przy PCAS. W tym roku jej symbolem był królik.

Między konkurencjami, w przerywnikach muzycznych, zaprezentowali się: Stowarzyszenie „Nadzieja”, Michał Gawlik wraz z sekcją taneczną działającą w PCAS, Jadwiga Kocik i Kuba Wolak. Biesiadnicy, przy muzyce na żywo, bawili się do późnych godzin wieczornych.

Partnerami PCAS w organizacji 7. edycji turnieju byli: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, oddział terenowy w Łodzi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, oddział w Tomaszowie, Firma Eneris Surowce, Piekarnia Kacperek, Celmarket, Pizzeria Fiero, Stowarzyszenie „Nadzieja”, Stowarzyszenie Step by Step.

Wydarzeniem towarzyszącym była wystawa zdjęć przedstawiająca modelki z ubiegłorocznej konkurencji modowej, autorstwa Bogny Hes.

od 16 lat
Reprezentacje mierzyły się w konkurencjach: modowej, kulinarnej, artystycznej, edukacyjnej, sprawnościowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi

Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich w Toma...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto