Bilardziści UKS Promyk Czerniewice w złocie i brązie w mistrzostwach Polski UKS (FOTO)

Andrzej Wdowski
Bilardziści UKS Promyk Czerniewice w złocie i brązie...
Bilardziści UKS Promyk Czerniewice w złocie i brązie... Promyk
122 zawodników z 19 klubów z 9 województw stanęło na starcie XX Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w bilard w pięciu kategoriach, rozegranych 22-24 września. Dziewczęta swoje pojedynki toczyły w Kostomłotach Drugich, a juniorzy młodsi i młodzicy grali w Kieleckim Centrum Bilardowym. Bardzo dobrze wypadli zawodnicy województwa łódzkiego zaznaczając swoją obecność na podium w zarówno w grach indywidualnych, jak i zespołowych.

UKS Promyk Czerniewice powtórzył wynik z ubiegłego roku i został liderem zdobyczy medalowych tegorocznych mistrzostw - 1 złoty i 2 brązowe medale, wyprzedzając ekipę z Janowca Wielkopolskiego (1 złoty, 1 brązowy), Rękoraju (2 srebrne) i Zdun (2 brązowe).

Indywidualnie w kategorii junior mł. - odmiana 9-bil, Jakub Wiśnik zajął trzecie miejsce, a Natalia Wójciak, Patrycja Musik i Natalia Piątkowska dotarły do rundy pucharowej i zajęły 9. miejsce.

Zawodniczki UKS Promyk Czerniewice brały udział we wszystkich Drużynowych Mistrzostwach Polski UKS Dziewcząt w pool bilard (odmiana 8 - bil, 9- bil, 10 - bil). W swoim ósmym starcie zajęły I miejsce i zdobyły po raz trzeci tytuł mistrzowski (wcześniej dwa razy srebro i raz brąz) grając w składzie: Natalia Wójciak, Martyna Rybak, Patrycja Musik i Natalia Piątkowska.

Drużyna chłopców w składzie: Jakub Wiśnik, Arkadiusz Siudziński, Bartosz Tracz i Daniel Kupidura wywalczyła brązowy medal.

Kuba ma na swoim koncie już 8 medali zdobytych na Mistrzostwach Polski UKS.