MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zaprzysiężenie prezydenta Marcina Witko i nowy wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Tomaszowie głosami KO, PiS i Trzeciej Drogi

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Druga część I sesji Rady Miejskiej w Tomaszowie odbyła się w poniedziałek, 13 maja 2024 (zdjęcie z pierwszej części)
Druga część I sesji Rady Miejskiej w Tomaszowie odbyła się w poniedziałek, 13 maja 2024 (zdjęcie z pierwszej części) Marek Obszarny
Zaprzysiężenie prezydenta Marcina Witko odbyło się podczas drugiej części I sesji Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Wybrano też nowego, trzeciego wiceprzewodniczącego Rady. I tu niespodzianka: w tajnym głosowaniu został nim radny Leszek Ogórek (PiS). Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że głosowali na niego radni... Koalicji Obywatelskiej wspólnie z radnymi PiS i Trzeciej Drogi.

Druga część I sesji Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim - zaprzysiężenie prezydenta

Przypomnijmy, że pierwszą sesję Rady Miejskiej w Tomaszowie przerwano przed tygodniem, 6 maja, tuż przed zaprzysiężeniem prezydenta Marcina Witko. Ślubowanie złożył on już bez przeszkód podczas drugiej części sesji, 13 maja. Rotę odczytała Barbara Klatka, przewodnicząca Rady:
"Obejmując urząd prezydenta miasta uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta".

- Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg - dodał Marcin Witko.

Tuż po zaprzysiężeniu prezydent zabrał głos i dziękował za umożliwienie mu ślubowania, dzięki czemu - jak zaznaczył - nie musiało się ono odbyć w obecności komisarza wyborczego. Dziękował też mieszkańcom za głosy w wyborach.

- W głosowaniu tym większość mieszkańców naszego miasta doceniła wszystkie te zmiany, które działy się w Tomaszowie Mazowieckim na przestrzeni ostatnich lat. Pozytywnie ocenili zarówno to, że mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej, pozytywnie ocenili też inwestycje infrastrukturalne, budowy, remonty nowych ulic, dróg. Pozytywnie ocenili również współpracę z innymi jednostkami samorządu terytorialnego, jak również z rządem. (...) Mieszkańcy wyrazili również wolę, aby Tomaszów dalej się zmieniał. Potwierdzili to, że warto na nas oddać głos, po to, żeby mogły powstać termy Niebieskie Źródła, żeby rewitalizowane były parki i tworzone nowe tereny zielone, powstawały nowe centra wsparcia dla seniorów oraz tych, którzy są w najtrudniejszej sytuacji i wymagają opieki w hospicjum - mówił Marcin Witko.

Leszek Ogórek wybrany nowym wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Tomaszowie

Po przerwie przeprowadzono wybory trzeciego wiceprzewodniczącego rady miejskiej. Kandydatura była jedna - Leszka Ogórka (l. 66, PiS), który w poprzedniej kadencji był wicestarostą tomaszowskim. Zgłosił ją radny Krzysztof Misiak (PiS).

W głosowaniu tajnym Leszek Ogórek otrzymał 16 głosów poparcia, przy 7 głosach przeciwnych, i został wybrany trzecim wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Z naszych nieoficjalnych informacji, które potwierdziliśmy w dwóch różnych źródłach, wynika, że poza 4 radnymi PiS, poparli go rajcy Koalicji Obywatelskiej (9 mandatów), Trzeciej Drogi (2 mandaty) i prawdopodobnie radny komitetu Wszyscy Razem.

Jakie korzyści z takiego mariażu ma PiS, a jakie KO z Trzecią Drogą?

- Starosta był długo szachowany przez prezydenta, a teraz sam chce mieć go w szachu za pomocą swoich radnych. KO i Trzecia Droga potrzebują natomiast stabilniejszej większości, bo radny Kazimierz Baran (Wszyscy Razem), który jest języczkiem u wagi, nie daje pewności głosowań w jedną czy drugą stronę. Sam radny Ogórek, jako trzeci przewodniczący, nikomu nie przeszkadza - tłumaczy nasz informator.

Zaprzysiężenie prezydenta Marcina Witko i nowy wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Tomaszowie

Druga część I sesji Rady Miejskiej w Tomaszowie odbyła się w poniedziałek, 13 maja 2024 (zdjęcie z pierwszej części)

Zaprzysiężenie prezydenta Marcina Witko i nowy wiceprzewodni...

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto