MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty w SP nr 1 w Tomaszowie. Uczniowie zdawali matematykę, 15.05.2024. ZDJĘCIA, WIDEO

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Egzamin ósmoklasisty w SP1 w Tomaszowie. We wtorek był język polski, a w środę matematyka. Tuż przed egzaminem z królowej nauk zajrzeliśmy do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Aleksandra Kamińskiego przy ul. Leona Witolda May’a 11/13 w Tomaszowie Mazowieckim. Zobaczcie zdjęcia, a także materiał wideo!

Egzamin ósmoklasisty z matematyki w SP nr 1 w Tomaszowie

Szkołę Podstawową nr 1 w Tomaszowie kończy w tym roku łącznie 67 ósmoklasistów, w tym po raz pierwszy pięcioro uczniów z Ukrainy. Większość pisała egzamin w hali sportowej. Wśród nich Adam, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w tomaszowskiej „jedynce”.

- Najgorszym egzaminem dla mnie był język polski. Nie zdążyłem napisać zakończenia w rozprawce, ale matematyka pójdzie chyba lepiej, bo ogólnie lubię matematykę. Wiem, jestem dziwny, ale będzie na pewno lepiej - uśmiecha się Adam Shawesh, tuż przed wejściem na egzamin. - Miesiąc przed egzaminem zacząłem powtarzać lektury i zagadnienia, a tydzień przed zrobiłem 12 arkuszy z każdego przedmiotu, więc chyba jest dobrze. Tak mi się wydaje.

Wszyscy trzymają kciuki za ósmoklasistów z tomaszowskiej "jedynki". Patron zobowiązuje...

Ewa Służewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Tomaszowie, rozmawiała z ósmoklasistami po egzaminie.

- Wyszli zadowoleni. Jesteśmy szkołą im. Aleksandra Kamińskiego i wszyscy bardzo byśmy sobie życzyli, aby nasi uczniowie wypadli doskonale na egzaminie z języka polskiego - mówi dyrektor Ewa Służewska i dodaje: - Dziś matematyka, więc myślę, że stres troszeczkę większy, bo ona zawsze wypada trochę słabiej, ale wierzymy w to, że nasi uczniowie poradzą sobie doskonale. Bardzo ciężko pracowali na to przez ostatnich 8 lat. Wszyscy mocno trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia.

Ewa Wiórkowska, wicedyrektor SP1, wspomina, że w tym roku szkolnym po raz pierwszy w tomaszowskiej "jedynce" uczniowie przystępują także do egzaminu z języka rosyjskiego, bo wcześniej był to tylko niemiecki lub angielski. Zwraca również uwagę, że ostatni rocznik dotknięty pandemią miał nieco ułatwione zadanie...

- Na podstawie rozporządzenia, uczniowie w tym roku szkolnym po raz ostatni mieli możliwość napisania opowiadania lub rozprawki, co niewątpliwe ułatwia zdania egzaminu. Nasi uczniowie cieszą się, że mogli napisać na temat lektury autorstwa patrona szkoły, czyli Aleksandra Kamińskiego - mówi Ewa Wiórkowska. - Generalnie wyrażali zadowolenie. Myślę, że są dobrze przygotowani i - wzorem ubiegłych lat - nasza szkoła wypadnie bardzo dobrze podczas tego egzaminu - dodaje wicedyrektorka.

Egzamin ósmoklasisty w Tomaszowie 2024 dla 318 uczniów

W Tomaszowie Mazowieckim w tym roku egzamin ósmoklasisty pisze łącznie 318 uczniów, znacznie mniej niż przed rokiem, gdy było ich aż 770. Wyniki poznamy 3 lipca 2024 roku. Wówczas uczniowie będą mogli odebrać zaświadczenia o uzyskanych wynikach i złożyć je w wybranej szkole ponadpodstawowej. Rekrutacja do szkół średnich ruszy w połowie maja.

Egzamin ósmoklasisty w SP nr 1 w Tomaszowie. Uczniowie zdawali matematykę, 15.05.2024. ZDJĘCIA, WIDEO

W SP1 w Tomaszowie do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło w 2024 roku 67 uczniów

Egzamin ósmoklasisty w SP nr 1 w Tomaszowie. Uczniowie zdawa...

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto