MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty w Tomaszowie 2024. Byliśmy w SP nr 10 przed egzaminem z języka polskiego. ZDJĘCIA, WIDEO

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Egzamin ósmoklasisty w Tomaszowie 2024: Byliśmy w SP nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków tuż przed tym, gdy uczniowie przystępowali do egzaminu z języka polskiego. Zobaczcie zdjęcia, a także relację WIDEO!

Egzamin ósmoklasisty w SP10 w Tomaszowie. Niemal jedna trzecia obywateli Ukrainy

Uczniowie najstarszych klas szkoły podstawowej przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. W Tomaszowie Mazowieckim w tym roku to łącznie 318 ósmoklasistów, znacznie mniej niż przed rokiem, gdy przystępowali do niego uczniowie kończący podstawówki z dwóch roczników. Było ich wówczas aż 770.

We wtorek, 14 maja, wszyscy pisali egzamin z języka polskiego. W Szkole Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków przystąpiło do niego 45 ósmoklasistów, w tym aż 14 z Ukrainy. Uczniowie zdawali w niewielkich grupach, w osobnych siedmiu salach. Nastroje były pozytywne.

Uczniowie SP10 w dobrych nastrojach

- Jestem przygotowany, więc raczej nic mi nie sprawi problemu - mówi pewnym głosem Hubert Pietrzyk, jeden z egzaminowanych ósmoklasistów, który wybiera się do III LO na profil medyczny. - Myślę, że z języka polskiego będą "Kamienie na szaniec" lub "Dziady" - odpowiada bez wahania o tematy, których się spodziewa i - jak się wkrótce okazuje - ma rację!

Krzysztof Rosochacki do egzaminu przygotowywał się intensywniej przez ostatnie dwa miesiące. Myśli o kontynuacji nauki w Technikum nr 2 lub II LO o profilu menedżerskim.

- Myślę, że pójdzie mi bardzo dobrze, nie stresuję się w ogóle. Wczoraj był lekki stresik, dziś już jest spokojnie - zapewnia.

- Bywało gorzej - uśmiecha się z kolei Błażej Milczarek z klasy 8a, który po ukończeniu szkoły wybiera się do gastronomika. - Lekki stresik jest, ale dam radę. Przygotowywałem się w sumie 8 lat do tego egzaminu.

- Jest luźno - zapewnia Filip Siekierski z tej samej klasy SP nr 10 w Tomaszowie, który edukację chce kontynuować w "mechaniku". - W sumie nie ma czym się stresować, bo i tak się ten egzamin zda.

Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają 3 lipca

Optymizm uczniów podziela dyrekcja i grono pedagogiczne tomaszowskiej "dziesiątki".

- Wydaje się, że dzieci nie są zestresowane. Długo przygotowywały się do tego egzaminu. Podobnie kadra, dla której egzamin nie jest nowością. Odpowiedzialne przygotowanie i długotrwała praca z arkuszami próbnymi myślę, że przyniesie doskonałe owoce - mówi Izabela Śliwińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków.

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy, ale jego wynik nie ma wpływu na ukończenie szkoły podstawowej. Jest jednak ważny, bo sprawdza wiedzę, którą uczniowie zdobyli podczas ośmiu lat nauki. Ma też wpływ na rekrutację do szkoły ponadpodstawowej. Połowa punktów do zdobycia w naborze to właśnie punkty za egzamin ósmoklasisty. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty poznamy 3 lipca 2024 roku. Wówczas uczniowie będą mogli odebrać zaświadczenia o uzyskanych wynikach i złożyć je w wybranej szkole ponadpodstawowej. Rekrutacja do szkół średnich ruszy w połowie maja.

W 2024 roku egzamin ósmoklasisty odbywa w dniach 14 - 16 maja:

  • wtorek, 14 maja – język polski, godz. 9, czas trwania: 120 minut
  • środa, 15 maja – matematyka, godz. 9, czas trwania: 100 minut
  • czwartek, 16 maja – język obcy nowożytny, godz. 9, czas trwania: 90 minut

Egzamin ósmoklasisty w Tomaszowie 2024. Byliśmy w SP nr 10 przed egzaminem z języka polskiego. ZDJĘCIA, WIDEO

Egzamin ósmoklasisty w Tomaszowie 2024. Byliśmy w SP nr 10 p...

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto