Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zabójstwo Ukrainki w Tomaszowie. Podejrzany o zbrodnię Ukrainiec aresztowany. Prokuratura wydała komunikat

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Zabójstwo 38-letniej Ukrainki w Tomaszowie, Ivanny V. Podejrzany o zbrodnię Ukrainiec, 48-letni Oleksander V., został aresztowany na trzy miesiące. Prokuratura wydała komunikat w tej sprawie.

Po prośbach o informacje dotyczące brutalnego zabójstwa Ukrainki w Tomaszowie Mazowieckim, kierowanych do rzeczniczki Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim od 15 lutego, czyli od dnia zabójstwa, dopiero dzisiaj (20.02.2024) przekazała ona komunikat w tej sprawie z zastrzeżeniem, że żadne więcej informacje nie będą udzielane.

Prokuraturę pytaliśmy m. in. o narodowość 48-letniego mężczyzny, któremu postawiono zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz o motywy jego działania. W treści komunikatu, jaki wydała Magdalena Czołnowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie, znajdujemy odpowiedź tylko na jedno z nich.

Komunikat prokuratury w sprawie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w Tomaszowie

W komunikacie czytamy: Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim prowadzi za sygnaturą 4214-4.Ds. 192.2024 śledztwo przeciwko obywatelowi Ukrainy Oleksandrowi V. podejrzanemu o to, że w dniu 15 lutego 2024 roku, w Tomaszowie Mazowieckim, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia, zadał Ivannie V. szereg ciosów przy użyciu niebezpiecznego narzędzia w postaci noża, przy czym ze względu na natężenie i intensywność zadawanych ciosów w obszary ciała newralgiczne dla życia i zdrowia, prokurator uznał, że działał on ze szczególnym okrucieństwem, w wyniku czego zadane przez niego obrażenia skutkowały śmiercią pokrzywdzonej na miejscu zdarzenia, i dlatego czyn ten został zakwalifikowany z art. 148 § 2 pkt 1 k.k.

- Postanowieniem z dnia 16 lutego 2024 r. Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim II Wydział Karny wobec w/w podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Czyn z art.148 § 2 pkt 1 k.k. jest zbrodnią zagrożoną karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 15 albo karą dożywotniego pozbawienia wolności - dodano w komunikacie prokuratury.

Magdalena Czołnowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie, zastrzega, że nie będzie udzielać żadnych więcej informacji w tej sprawie. Wcześniej tomaszowska policja podała, że podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 48-letni mężczyzna zadał 38-latce ponad 20 ciosów ostrym narzędziem.

Zabójstwo Ukrainki w Tomaszowie. Sprawcą jest Ukrainiec. Prokuratura wydała komunikat

Zabójstwo Ukrainki w Tomaszowie. Podejrzany o zbrodnię Ukrai...

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto