MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tresta nad Zalewem Sulejowskim zyska nowe oblicze? Gmina Tomaszów chce zagospodarować kolejny teren na cele turystyczno-rekreacyjne

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Port i kemping w Treście nad Zalewem Sulejowskim w 2021 roku
Port i kemping w Treście nad Zalewem Sulejowskim w 2021 roku bead/arch. NaM
Tresta nad Zalewem Sulejowskim zyska nowe oblicze? Po sukcesie zrewitalizowanych terenów przy tamie w Smardzewicach, gmina Tomaszów Mazowiecki chce wykorzystać fundusze unijne i zagospodarować kolejny teren na cele turystyczno-rekreacyjne.

Zatoka w Treście nad Zalewem Sulejowskim do zagospodarowania

Gmina Tomaszów Mazowiecki złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi o dofinansowanie na zagospodarowanie turystyczne terenów nad zatoką w Treście. Projekt przewiduje budowę nowoczesnego portu jachtowego obejmującego budowę pomostu, slipu, plaży, sanitariatów, drogi i ścieżek wewnętrznych, boiska do piłki plażowej, placu zabaw, miejsc dla kamperów i namiotów oraz infrastruktury towarzyszącej takiej, jak altany, ławki, grille itp.

- Planowane pomosty i infrastruktura wodna stworzą idealne warunki dla miłośników żeglarstwa i kajakarstwa, przyciągając zarówno lokalnych mieszkańców, jak i turystów z innych regionów Polski oraz z zagranicy, otwierając nowe perspektywy dla aktywnego wypoczynku i rekreacji na tym terenie - przekonują przedstawiciele samorządu na oficjalnej stronie gminy Tomaszów. - Wybudowanie nowoczesnego portu jachtowego przyczyni się znacząco do wzbogacenia oferty turystycznej naszej Gminy, dzięki czemu możemy stać się ważnym punktem na mapie dla żeglarzy i osób pragnących wypocząć wśród pięknych uroków natury.

Projekt ma odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie na turystykę kempingową i caravaningową. Zapewnienie odpowiedniej infrastruktury dla kamperów i miejsc namiotowych z dostępem do niezbędnych udogodnień, takich jak oświetlenie terenu, woda czy węzły sanitarne, zdecydowanie zwiększy atrakcyjność regionu dla tej grupy turystów. W ramach projektu przewidziano również przebudowę ul. Sosnowej na długości ok. 300 metrów, przy której powstanie ponad 100 miejsc parkingowych.

Zagospodarowanie terenu w Treście w połączeniu z funkcjonującym już terenem rekreacyjno-wypoczynkowym nad Zalewem Sulejowskim w Smardzewicach oraz trasami rowerowymi wokół zbiornika, stworzy dobre warunki do rodzinnego wypoczynku, rekreacji na świeżym powietrzu oraz uprawiania różnorodnych form aktywności fizycznej.

Wartość projektu zagospodarowania zatoki w miejscowości Tresta szacowana jest na ponad 18 mln złotych, a wartość dofinansowania z funduszy unijnych, w ramach programu: Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027, na które liczy gmina Tomaszów Mazowiecki, to ponad 15 mln złotych.

Port i kemping w Treście nad Zalewem Sulejowskim w 2021 roku

Tresta nad Zalewem Sulejowskim zyska nowe oblicze? Gmina Tom...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto