Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Taras widokowy w Smardzewicach przy kopalni Biała Góra. ZDJĘCIA, VIDEO

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Wideo
od 16 lat
Taras widokowy powstał w Smardzewicach. Z platformy przy ul. Łozińskiego turyści mogą już bezpiecznie i wygodnie podziwiać panoramę wyrobisk Tomaszowskiej Kopalni Surowców Mineralnych „Biała Góra”, największej w Polsce i jednej z największych w Europie kopalni piasku kwarcowego. Zobaczcie zdjęcia nowego punktu widokowego, a także materiał video!

Taras widokowy przy kopalni Biała Góra w Smardzewicach. ZDJĘCIA, VIDEO

Punkt widokowy z miejscem do wypoczynku dla rowerzystów oraz spacerowiczów zorganizowano przy ścieżce rowerowej prowadzącej nad Zalew Sulejowski w Smardzewicach. Wybudowano tam taras widokowy z kostki betonowej, wyniesiony o około 1 metr ponad poziom naturalnie ukształtowanego terenu.

Zobacz zdjęcia!

Taras zabezpieczono balustradą i wyposażono w rampę dla osób niepełnosprawnych. Miejsce wypoczynku wyposażono w urządzenia małej architektury: ławki, stoliki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Zainstalowano też lampy solarne oraz nasadzono drzewa i krzewy.

Dla turystów przygotowane zostaną także tablice informacyjne, przybliżające historię kopalni odkrywkowej „Biała Góra”, tradycji i symboli górniczych. Znajdą się na nich także fotografie pokazujące m. in. krajobraz kopalniani, rzeźbę terenu, miejscową roślinność oraz historię kopalni.

Infrastruktura sołecka na plus

Budowa tarasu widokowego w Smardzewicach kosztowała 149 tys. 982,51 złotych. Gmina Tomaszów Mazowiecki otrzymała z budżetu Województwa Łódzkiego dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł złotych na realizację zadania pn.: „Platforma widokowa – zielony przystanek w miejscowości Smardzewice”, w zakresie realizacji projektów w sołectwach ”Infrastruktura sołecka na plus”. Wykonawcą była lokalna firma DM Dominik Matusiak z Tomaszowa Mazowieckiego.

Zadanie było finansowane z budżetu samorządu województwa łódzkiego "Infrastruktura sołecka na plus"

Taras widokowy w Smardzewicach przy kopalni Biała Góra. ZDJĘCIA, VIDEO

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto