Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe radiowozy policji w Rokicinach i tomaszowskiej drogówki. ZDJĘCIA

OPRAC.:
Marek Obszarny
Marek Obszarny
Na radiowóz Kia Cee’d zrzuciła się policja i samorządy - powiatu tomaszowskiego oraz gmin Ujazd, Będków, Rokiciny i Budziszewice
Na radiowóz Kia Cee’d zrzuciła się policja i samorządy - powiatu tomaszowskiego oraz gmin Ujazd, Będków, Rokiciny i Budziszewice KPP Tomaszów
Nowe radiowozy policji w Rokicinach i tomaszowskiej drogówki. Komisariat w Rokicinach otrzymał oznakowany samochód marki Kia Cee’d, a Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim Skodę Scalę.

Radiowóz Kia Cee’d warty ponad 156 tysięcy złotych kupiono w ramach "Programu modernizacji policji na lata 2022-2025", z tym że policja wyłożyła tylko połowę pieniędzy, a na drugą połowę w równych częściach zrzuciły się samorządy - powiatu tomaszowskiego oraz gmin Ujazd, Będków, Rokiciny i Budziszewice.

Przekazanie radiowozu odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Kluczyki i dokumenty do pojazdu odebrał komendant Komisariatu Policji w Rokicinach nadkomisarz Piotr Smejda, a przekazali je samorządowcy wspólnie z komendantem tomaszowskiej policji młodszym inspektorem Tomaszem Jędrzejczykiem.

Komendant Jędrzejczyk przekazał przekazał natomiast naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego nadkomisarzowi Andrzejowi Meli kluczyki od radiowozu oznakowanego marki Skoda Scala. Samochód ten kupiono z budżetu państwa w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Ponadto symbolicznie przekazany został namiot zakupiony dla tomaszowskiej Policji przez Gminę Będków z przeznaczeniem do wykorzystania przy działaniach profilaktycznych na terenie całego powiatu.

W uroczystości przekazania radiowozów wzięli udział przedstawiciele samorządów, którzy partycypowali w kosztach zakupu radiowozu marki Kia Cee’d - starosta tomaszowski Mariusz Węgrzynowski, burmistrz Ujazdu Artur Pawlak, wójt Gminy Będków Dariusz Misztal, wójt gminy Rokiciny Jerzy Rebzda i wójt gminy Budziszewice Marian Holak. Radiowozy pośięcił ksiądz Łukasz Biś z Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim.

Nowe radiowozy dla policji w Rokicinach i dla tomaszowskiej drogówki. ZDJĘCIA

Na radiowóz Kia Cee’d zrzuciła się policja i samorządy - powiatu tomaszowskiego oraz gmin Ujazd, Będków, Rokiciny i Budziszewice

Nowe radiowozy policji w Rokicinach i tomaszowskiej drogówki. ZDJĘCIA

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto