Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Porozmawiajmy w Łódzkiem - spotkanie w Tomaszowie Mazowieckim. ZDJĘCIA, VIDEO

OPRAC.:
Marek Obszarny
Marek Obszarny
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Za nami kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem”, które odbyło się 1 marca 2024 w Tomaszowie Mazowieckim. O tym, jak się żyje w naszym województwie, a także o kierunkach rozwoju i planach, z mieszkańcami rozmawiali radni Sejmiku Województwa Łódzkiego Ewa Wendrowska, Beata Ozga-Flejszer i Janusz Ciesielski. Częścią wydarzenia były warsztaty nauki panowania nad stresem. Zobaczcie zdjęcia, a także materiał video!

Cykl spotkań „Porozmawiajmy w Łódzkiem”, zgodnie ze słowami wiersza Juliana Tuwima, „wpadł” na jeden dzień do Tomaszowa Mazowieckiego. Rozmowy z mieszkańcami dotyczyły inwestycji i wydarzeń w regionie wspieranych przez samorząd województwa m. in. dzięki licznym programom z dotacjami.

W powiecie tomaszowskim to m. in. przebudowy dróg wojewódzkich Kurowice – Ujazd, Stefanów – Rokiciny czy 4 kilometrów przez sam Tomaszów, ale także renowacja zbiorników wodnych m.in. w Chociszewie, nowe tereny zielone w gminie Lubochnia oraz szereg inwestycji w sołectwach m. in. w Czerniewicach.

Spotkanie było też okazją do wręczenia czeków z dotacjami z tegorocznych, rozstrzygniętych już konkursów m. in. dla OSP, „Infrastruktura rowerowa na plus” oraz programu „Łódzkie pamięta”. Odebrali je przedstawiciele samorządów i stowarzyszeń z terenu powiatów tomaszowskiego, opoczyńskiego, rawskiego, skierniewickiego i brzezińskiego.

Piknik rodzinny w Tomaszowie i koncert patriotyczny w Opocznie

W 2024 roku, dzięki wsparciu z budżetu województwa (34,9 tys. zł), w Skansenie Rzeki Pilicy odbędzie się piknik rodzinny z okazji 110-lecia istnienia Związku Strzeleckiego na Ziemi Łódzkiej. To jeden z efektów programu „Łódzkie pamięta”.

- Będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci i dla dorosłych, przewidujemy dwa epizody historyczne związane z naszą historią, historią Tomaszowa Mazowieckiego – mówi Piotr Malczewski z Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie. – Nie ma co ukrywać, że bez tej dotacji ciężko by nam było zorganizować to wydarzenie.

Z kolei w Opocznie Fundacja "Dar dla potrzebujących" otrzymała 33,8 tys. zł na organizację koncertu patriotycznego "Opoczno pamięta", upamiętniającego 80-rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Cykl spotkań „Porozmawiajmy w Łódzkiem”, zgodnie ze słowami wiersza Juliusza Tuwima, „wpadł” na jeden dzień do Tomaszowa Mazowieckiego

Porozmawiajmy w Łódzkiem - spotkanie w Tomaszowie Mazowiecki...

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto