MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wyniki wyborów w Tomaszowie 2024: Marcin Witko ponownie prezydentem Tomaszowa Mazowieckiego. Wygrywa w pierwszej turze

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wyniki wyborów w Tomaszowie 2024: Marcin Witko ponownie prezydentem Tomaszowa Mazowieckiego. Wygrywa w pierwszej turze. Wskazują na to już oficjalne wyniki wyborów podane przez PKW. Sprawdźcie!

Walczący o reelekcję Marcin Witko (KWW Marcina Witko, członek PiS) zdobył 12.974 głosów, co daje mu wynik 55,53 procent i zwycięstwo w pierwszej turze.

Drugi wynik osiągnęła radna miejska Barbara Klatka (KWW Koalicja Obywatelska, członek PO) - 6.168 głosy - 26,40 procent.

radny Piotr Kucharski (Trzecia Droga, Polska2050 Szymona Hołowni, bezpartyjny) otrzymał 2.559 głosów, co daje mu wynik 10.95 procent.

Stawkę zamyka adwokat Adrian Legęncki (KWW Wszyscy Razem, bezpartyjny) z wynikiem 1.662 głosów - 7,11 procent.

Wybory do Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego

Inaczej niż wskazywałby rozkład głosów na kandydatów na prezydenta, wygląda natomiast głosowanie na radnych Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Tu wygrywa KWW Koalicja Obywatelska z wynikiem 30,84 procent głosów. Tuż za nią jest KWW Marcina Witko - 29,35 procent. Trzeci wynik należy do komitetu PiS - 20,81 proc. Koalicyjny komitet TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI osiągnął 11,49 proc., zaś komitet Wszyscy Razem 7,51 procent.

Z podziału mandatów wynika, że komitet KO wprowadzi do Rady Miejskiej aż 9 radnych, komitet Marcina Witko uzyskał 7 mandatów, PiS - 4, Trzecia Droga - 2, Wszyscy Razem - 1.

Pierwsze powyborcze komentarze kandydatów na prezydenta Tomaszowa

W mediach społecznościowych pojawiają się pierwsze powyborcze komentarze kandydatów na prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego. Marcin Witko podziękował swoim wyborcom oraz wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w wyborach. Podziękował też wszystkim kandydatom, "którzy zaangażowali się w merytoryczną dyskusję o mieście" i pogratulował im wyników.

- To dla mnie gigantyczne zobowiązanie. Zrobię wszystko, żeby Was nie zawieść i nadal wspólnie rozwijać nasze miasto. Mam nadzieję, że razem będziemy mogli współpracować na rzecz tomaszowian - zwrócił się do wyborców Marcin Witko.

Barbara Klatka tak skomentowała wyniki:

- Dzięki wytężonej pracy udało nam się zbudować silną, demokratyczną reprezentację w Radzie Miejskiej oraz Radzie Powiatu. Serdeczne gratulacje! - napisała na swoim facebookowym profilu i podziękowała mieszkańcom i mieszkankom Tomaszowa Mazowieckiego. - Drugie miejsce w wyścigu o fotel prezydenta miasta, choć pozostawia uczucie niedosytu, zobowiązuje do ciężkiej pracy w nadchodzącej kadencji, w której nadal będę Waszą radną. Składam również podziękowania wszystkim moim kontrkandydatom - dodała.

Kontrkandydatom pogratulował także Piotr Kucharski.

- Wszystkim, którzy zdobyli mandaty radnych zapraszam do współpracy na rzecz naszego miasta. Z drużyną Trzeciej Drogi będziemy realizować swoje postulaty wyborcze - dodał we wpisie na Facebooku.

Adrian Legęncki podziękował swoim wyborcom za wsparcie i zaufanie.

- Choć nie udało się osiągnąć zwycięstwa, każda rozmowa, każde spotkanie i każdy głos były dla mnie nieocenioną wartością i dowodem na to, że nasze miasto żyje i pragnie zmian - napisał. - Ta kampania była dla mnie niesamowitą podróżą i okazją do poznania wielu wspaniałych ludzi oraz ich historii. Dzięki Wam wszystkim, zyskałem jeszcze większą motywację do kontynuowania pracy na rzecz naszej wspólnoty.

Wyniki wyborów w Tomaszowie 2024: Marcin Witko ponownie prezydentem Tomaszowa Mazowieckiego. Wygrywa w pierwszej turze

Marcin Witko wraz z żoną Magdaleną (na zdjęciu z wnuczką) głosowali w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 22 w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Ludwikowskiej

Wyniki wyborów w Tomaszowie 2024: Marcin Witko ponownie prez...

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto