MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień otwarty w ZSP6 w Tomaszowie: Wyspiański, czyli Liceum Sztuk Plastycznych i Technikum nr 5 zaprosiły ósmoklasistów. ZDJĘCIA, WIDEO

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Dzień otwarty w ZSP6 w Tomaszowie: Wyspiański, czyli Liceum Sztuk Plastycznych i Technikum nr 5 zaprosiły ósmoklasistów w sobotę, 20.04.2024. Sprawdźcie, co oferują, zobaczcie zdjęcia, a także materiał wideo!

Dzień otwarty w Wyspiańskim w Tomaszowie

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim otworzył swe podwoje dla ósmoklasistów w sobotę, 20 kwietnia 2024 roku. Szkołę odwiedzali uczniowie ósmych klas szkół podstawowych z rodzicami, a także absolwenci Wyspiańskiego.

Młodzież oraz nauczyciele prezentowali ofertę edukacyjną placówki. Goście zwiedzili pracownie zawodowe, artystyczne i przedmiotowe. Kandydaci do Liceum Sztuk Plastycznych korzystali też z konsultacji przed egzaminem, zaś abiturienci kończący szkołę prezentowali swoje prace dyplomowe, których bronić będą w najbliższy poniedziałek.

Rekrutacja w ZSP nr 6 w Tomaszowie na rok szkolny 2024/25

W roku szkolnym 2024/2025 w ZSP nr 6 Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie przygotowuje uczniów do kontynuowania nauki na wyższych uczelniach artystycznych oraz do pracy w zawodach, w których potrzebne są umiejętności plastyczne. Celem kształcenia jest rozwój osobowości twórczej młodzieży uwrażliwionej na piękno, wychowanie estetyczne oraz profesjonalne przygotowanie zawodowe.

Szkoła przeznaczona jest dla absolwentów szkół podstawowych z uzdolnieniami artystycznymi. Nauka trwa 5 lat i daje wykształcenie ogólne w zakresie liceum oraz wykształcenie zawodowe – plastyczne. Absolwent otrzymuje tytuł zawodowy PLASTYKA z możliwością uzyskania świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego.

Obok przedmiotów ogólnokształcących, wszyscy uczniowie realizują blok przedmiotów artystycznych, w ramach którego odbywają się zajęcia z historii sztuki, rysunku, malarstwa, rzeźby, podstaw projektowania z uwzględnieniem technik komputerowych, fotografii i filmu. W klasie drugiej uczniowie dokonują wyboru specjalności artystycznej:

  1. Specjalizacja: Projektowanie przestrzeni – projektowanie i aranżowanie wnętrz, przedmiotów i przestrzeni użytkowych, mieszkalnych oraz publicznych.
  2. Specjalizacja: Projektowanie graficzne – wykonywanie projektów z dziedziny grafiki reklamowej i wydawniczej oraz reklamy wizualnej.

W roku szkolnym 2024/2025 w ZSP nr 6 można rozpocząć naukę w Technikum nr 5 w zawodach:

  • technik grafiki i poligrafii cyfrowej – innowacja social media
  • technik fotografii i multimediów – innowacja social media
  • technik usług fryzjerskich o profilu kosmetycznym

Nauka w technikum trwa 5 lat i daje wykształcenie w wybranym zawodzie z możliwością uzyskania świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego. Obok przedmiotów ogólnokształcących, uczniowie realizują blok przedmiotów zawodowych w pracowniach szkolnych, prowadzony przez wykwalifikowaną kadrę nauczycielską. W trzeciej i czwartej klasie uczniowie odbywają praktyki zawodowe u lokalnych pracodawców.

Szkoła dysponuje trzema pracowniami komputerowymi, atelier i ciemnią fotograficzną oraz pracowniami fryzjerskimi. W szkole realizowane są także projekty, dzięki którym uczniowie uczestniczą w płatnych stażach finansowanych przez UE.

Dzień otwarty w ZSP6 w Tomaszowie: Wyspiański, czyli Liceum Sztuk Plastycznych i Technikum nr 5 zaprosiły ósmoklasistów. ZDJĘCIA, WIDEO

Dzień otwarty w ZSP6 w Tomaszowie: Wyspiański, czyli Liceum ...

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto