MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień Otwartych Drzwi w II LO w Tomaszowie, czyli u Arbuzów w liceum im. Żeromskiego, 13.04.2024 - ZDJĘCIA, WIDEO

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Dzień Otwartych Drzwi odbył się w II LO w Tomaszowie Mazowieckim, czyli u Arbuzów w liceum im. Stefana Żeromskiego, 13 kwietnia 2024. Zobaczcie zdjęcia, a także materiał wideo!

II LO w Tomaszowie otwiera drzwi

Podczas Dnia Otwartych Drzwi w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim ósmoklasistom przedstawiono ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny 2024/25. Na miejscu uczniowie mogli nie tylko zwiedzić budynek i poszczególne sale lekcyjne, ale też poznać przyszłych wychowawców klas pierwszych oraz pozostałych nauczycieli i dyrekcję szkoły.

Uczniowie klasy menedżerskiej pokazywali młodszym koleżankom i kolegom II liceum od środka. Szczególną uwagę zwracali na panującą tu, przyjazną atmosferę.

- Atmosfera jest przecudowna, a ludzie wspaniali. Zawsze możemy się o coś spytać kogoś ze starszych klas, bez stresu, że potraktują nas jak gorszych od siebie - zapewnia Julia Tulin, uczennica II klasy menedżerskiej w II LO w Tomaszowie. - Jeżeli chodzi o naukę, jest na dobrym, a nawet bardzo dobrym poziomie, a trudności pokonujemy w płynny sposób, dzięki nauczycielom, którzy zawsze wyciągają pomocną rękę - dodaje.

Cztery kierunki do wyboru w tomaszowskim II LO

W ubiegłym roku, gdy w klasach ósmych było wielu uczniów, w II LO otwarto aż sześć oddziałów po ponad 30 osób w każdym. Tegoroczny nabór będzie jednak znacznie trudniejszy, bo wszystkie szkoły ponadpodstawowe dosięgnął problem niżu demograficznego. Dyrekcja liczy się z tym, że w roku szkolnym 2024/25 klas będzie mniej i będą mniej liczne, ale ma nadzieję, że uda się otworzyć wszystkie cztery kierunki.

- Przygotowaliśmy dla ósmoklasistów cztery kierunki: matematyczno-informatyczny z rozszerzoną matematyką, informatyką i fizyką; humanistyczno-dziennikarski, gdzie będzie można rozszerzać zainteresowania z języków polskiego, angielskiego, niemieckiego lub historii; biologiczno-chemiczny, bardzo popularny w ostatnich latach, na którym będzie można wybrać między językiem angielskim a matematyką i wreszcie menedżerski - z rozszerzoną matematyką, geografią i językiem angielskim - mówi Arkadiusz Broniarek, dyrektor II LO w Tomaszowie i zachęca do podjęcia nauki w najlepszej, jak przekonuje, szkole w mieście i jednej z najlepszych w województwie.

II LO w Tomaszowie - zawsze z tarczą, nie na tarczy...

Dumą tomaszowskiego II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim jest poziom nauczania, który przekłada się na wysoką zdawalność matury i świetne wyniki osiągane przez uczniów. Potwierdzeniem tych osiągnięć są złote i srebrne tarcze, które szkoła co roku zdobywa w rankingu Perspektyw. Obecnie w II LO uczy się 512 młodych ludzi.

Dzień Otwartych Drzwi w II LO w Tomaszowie, czyli u Arbuzów w liceum im. Żeromskiego, 13.04.2024. Zobaczcie ZDJĘCIA, a wkrótce WIDEO

Drzwi Otwarte w II LO w Tomaszowie, czyli dzień otwarty

Dzień Otwartych Drzwi w II LO w Tomaszowie, czyli u Arbuzów ...

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto