Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nie żyje Beata Będerz, tancerka, choreografka, instruktorka, animatorka kultury, terapeutka, założycielka klubu ASTER

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Była tancerką, choreografką, instruktorką, animatorką kultury, terapeutką
Była tancerką, choreografką, instruktorką, animatorką kultury, terapeutką arch. prywatne/Fb Beata Będerz
Nie żyje Beata Będerz, tancerka, choreografka, instruktorka tańca w Tomaszowie, Opocznie i Łodzi, sędzia tańca sportowego, animatorka kultury, terapeutka emocji, założycielka Klubu Sportowego ASTER. Zmarła w środę, 22 listopada 2023 roku, w wieku 46 lat w Olsztynie.

Nie żyje Beata Będerz, instruktorka tańca w Tomaszowie, Opocznie i Łodzi, założycielka klubu ASTER, animatorka, terapeutka

Beata Będerz założyła i przez wiele lat prowadziła Klub Sportowy Aster w Tomaszowie Mazowieckim. Była jego prezesem, kierownikiem artystycznym, choreografem, instruktorem. Wychowała wielokrotnych mistrzów Polski, Europy i Świata. Była instruktorem tańca współczesnego i tańca sportowego oraz sędzią Polskiego Związku Tańca Sportowego. Tańczyła, śpiewała, malowała, pisała wiersze, szyła stroje dla zespołu.

Była także inicjatorką i organizatorką znanego Festiwalu Tańca Dzieci i Młodzieży "Złote Baletki". Jej klub organizował też inne konkursy taneczne oraz darmowe warsztaty kulturalne i sportowe, a ponadto warsztaty związane z profilaktyką zdrowia oraz przeciw uzależnieniom. Była ponadto dyrektorem artystycznym Festiwalu ROSA organizowanym przez Łódzki Dom Kultury i przez wiele lat instruktorką tańca w Miejskim Doku Kultury w Opocznie.

- 22 listopada 2023 r. w Olsztynie zmarła moja córka Beata Będerz. Pogrzeb odbędzie się w Łodzi na cmentarzu komunalnym na Widzewie. Termin zostanie podany po załatwieniu formalności - tę zasmucającą wiadomość przekazał na profilu facebookowym Sławomir Wrzesiński, ojciec pani Beaty.

Beata Będerz - terapeutka

W ostatnich latach Beata Będerz prowadziła prywatną praktykę terapeutyczną jako certyfikowany praktyk kodu emocji i kodu ciała. Na stronie internetowej oferującej sesje terapeutyczne, w notatce o sobie napisała tak:

"Kilka lat temu przeszłam piekło własnej wyobraźni, a teraz skutecznie pomagam innym. W 2007 roku zaczęłam mieć poważne problemy ze zdrowiem. Brak sił i chęci do życia z roku na rok pogłębiały się coraz bardziej. Po kilku latach doszły kolejne problemy zdrowotne aż w 2015 roku usłyszałam: „Niech pani się cieszy każdym dniem dopóki pani żyje”. Szok, niedowierzanie, kolejne wizyty u lekarzy; każdy mówił to samo. Myślałam o nieuchronnie pogarszającym się zdrowiu i o tym, że pewnie niedługo umrę. Tak naprawdę, moje nastawienie do życia zmieniło się po nasilających się snach o własnej śmierci. Miałam dość umierania, umierania ze strachu, że umrę…
(...) Później przeczytałam o kinezjologii, psychosomatyce i wszystkie puzzle zaczęły się układać w całość: moje destrukcyjne myśli sprawiały, że czułam się coraz gorzej. Zrozumiałam, że mogę przenieść górę, jeśli tylko będę chciała, ale pod warunkiem, że zacznę od myślenia o sobie, swoich potrzebach, chwili dla siebie i będę żyła w tej chwili na 100%. Odpuściłam, wyszłam z roli ofiary i zaakceptowałam stan mojego zdrowia. Każdy poranek zaczynam od wdzięczności za kolejny dzień."

Była tancerką, choreografką, instruktorką, animatorką kultury, terapeutką

Nie żyje Beata Będerz, tancerka, choreografka, instruktorka,...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto