Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Za nami festiwal pamięci Waldemara Goszcza. Na finał koncert Tatiany Okupnik ZDJĘCIA, VIDEO

Dagmara Kubczak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W Wolborskim Centrum Kultury odbyła się pierwsza edycja Festiwalu Artystycznego im. Waldemara Goszcza. Wzięło w nim udział 12 utalentowanych młodych wokalistów m.in. z Sulejowa, Tomaszowa Mazowieckiego czy Nowego Sącza. Gościem specjalnym festiwalu była Tatiana Okupnik. Wkrótce video!

Za nami festiwal pamięci Waldemara Goszcza. Na finał koncert Tatiany Okupnik

12 uczestników z naszego regionu, a także Koszęcina i Nowego Sącza, wzięło udział w I Festiwalu im. Waldemara Goszcza, który odbył się w miniony weekend (25-26 listopada) w Wolborzu. Młodych artystów oceniało jury z udziałem m.in. Tatiany Okupnik.

Festiwal pamięci Waldka Goszcza, utalentowanego wolborzanina, który zmarł 20 lata temu, był okazją do wspomnień i przypomnienia jego sylwetki, jako aktora, modela i wokalisty.

- Mieszkańcy Wolborza, działacze różnych stowarzyszeń przychodzili do mnie z prośbą upamiętniającego Waldka Goszcza - mówi Kamila Dubilas, dyrektorka Wolborskiego Centrum Kultury, gdzie odbył się koncert finałowy. - To przez kilka lat dojrzewało - co zrobić i jak zrobić, żeby upamiętnić tego mężczyznę, a jednocześnie zrobić wydarzenie, które nie jest powielane na skalę powiatową i ogólnopolską. Zależało nam, by zrobić wydarzenie, które będzie realizowało cele integracji i wymiany doświadczeń artystycznych - dodaje.

Uczestnicy festiwalu wzięli udział w dwudniowych warsztatach artystycznych - wokalnych, podczas których mierzyli się z wcale niełatwym repertuarem, a także w warsztatach modelingowych. Podczas koncertu finałowego zaśpiewali "na głosy" nową aranżację piosenki z jedynej płyty Waldka Goszcza - "Tak daleko". Poznaliśmy również zwycięzców tegorocznej edycji festiwalu. Grand Prix festiwalu zdobyła Weronika Wójcik z Tomaszowa Mazowieckiego. Do finału festiwalu zakwalifikowała się w sumie piątka młodych artystów: Ola Balińska, Ola Sobkiewicz, Julia Śmiechowicz, Weronika Wójcik oraz Nikola Żydek.

Role jurorek przyjęły Tatiana Okupnik - przewodnicząca jury i gość specjalny festiwalu, Sylwia Wysocka - wokalistka , finalistka The Voice of Poland oraz Ewelina Hak - wokalistka i liderka projektu Jazzy performance, która poprowadziła również warsztaty wokalne.

- Zależało nam na tym, aby zaangażować młodzież do wspólnej pracy, by otworzyli się na pracę i by nie było tylko elementu rywalizacji, który jest przy okazji większości festiwali muzycznych. Chcieliśmy, by mogli razem coś stworzyć, razem pracować nad sobą i nad warsztatem wokalnym - podkreśla Ewelina Hak.

Laureaci otrzymali nagrody finansowe. Na widowni centrum kultury zasiedli burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba, starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak, a także Zbigniew Klewin przewodniczący Rady Miejskiej Wolborza oraz goście honorowi - rodzice Waldemara, państwo Zofia i Włodzimierz Goszczowie.

- Ten festiwal był oczekiwany w Wolborzu już od wielu lat. Wszyscy pamiętamy Waldka Goszcza, który wykorzystał swoje talenty artystyczne i stał się sławnym wolborzaninem. Niestety tragicznie zmarł 20 lat temu, jego kariera została przerwana. Dziś Waldek miałby 50 lat, nie ma go wśród nas, ale jest pamięć o nim. Dziś inauguracyjny festiwal, który już wiem, że będzie kontynuowany w latach następnych. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia - mówił podczas koncertu burmistrz, Andrzej Jaros.

Wyniki I Festiwalu Artystycznego im. Waldka Goszcza:

Grand Prix zdobyła Weronika Wójcik z Tomaszowa Mazowieckiego, która zaśpiewała "Walc Embarass" Ireny Santor.

1. Aleksandra Balińska z Sulejowa, zaśpiewała utwór "Magiczne ognie".
2. Julia Śmiechowicz z Tomaszowa Mazowieckiego, zaśpiewała utwór "To wszystko z nudów".
3. Ola Sobkiewicz z Tomaszowa Maz., zaśpiewała utwór "Uciekaj moje serce".
3. Nikola Żydek z Koszęcina, wykonała utwór "Szyba".

Pozostali uczestnicy festiwalu to Jakub Stańczyk z Tomaszowa Maz, Paweł Madzia - Nowy Sącz, Aleksandra Szperna - Tomaszów, Lena Pełka - Wolbórz, Aleksandra Pełka - Wolbórz, Amelia Owiesek - Sulejów oraz Antonia Zając z Tomaszowa.

Za nami festiwal pamięci Waldemara Goszcza. Na finał koncert...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto