Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Minister Waldemar Buda w Tomaszowie zapowiedział dofinansowanie budowy mieszkań komunalnych w Łódzkiem. FOTO, VIDEO

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Wideo
od 16 lat
Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda w Tomaszowie Mazowieckim zapowiedział dofinansowanie budowy mieszkań komunalnych w Łódzkiem. Cztery samorządy - Tomaszów, Skierniewice, Radomsko i Sieradz otrzymają na ten cel łącznie 34 mln zł bezzwrotnego, rządowego dofinansowania. Konferencja prasowa w tej sprawie odbyła się we wtorek, 12 września 2023, na tomaszowskim placu Kościuszki. Zobaczcie zdjęcia oraz materiał video!

Minister Waldemar Buda zapowiedział dofinansowanie budowy mieszkań komunalnych w Tomaszowie, Radomsku, Sieradzu i Skierniewicach

Tomaszów Mazowiecki pozyskał 6 mln 300 tys. zł z rządowego programu wsparcia budownictwa komunalnego. Dzięki temu oblicze zmienią kamienice przy pl. Kościuszki 25 oraz 14-15. O inwestycjach w regionie łódzkim, które otrzymają dofinansowanie mówił na konferencji w Tomaszowie minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

- Jak ważny jest ten program nikogo przekonywać nie trzeba. Potrzeby mieszkaniowe mieszkańców takich miast jak Tomaszów, Skierniewice, Sieradz czy Radomsko są oczywiste. My samorządy w tym wspieramy – mówił minister.

Zobacz zdjęcia!

Program wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego ma zwiększyć liczbę mieszkań przeznaczonych dla osób o niskich i przeciętnych dochodach. Bezzwrotnych grantów udziela Bank Gospodarstwa Krajowego poprzez Fundusz Dopłat. W województwie łódzkim powstać ma dzięki temu w sumie 265 nowych lub całkowicie wyremontowanych lokali mieszkalnych. Inwestycje te warte są ponad 92,8 mln zł, z czego 33,8 mln zł ma stanowić dofinansowanie z budżetu państwa.

- Inwestujemy w budowę mieszkań, docelowo w ramach Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych powstanie ich ponad 500. W listopadzie rozpoczniemy nabór wniosków na mieszkania. Nie zapominamy jednak o naszym obecnym zasobie. Chcemy go sukcesywnie modernizować. Niestety te kamienice są wiekowe i ich remont to ogromne koszty, dlatego sięgamy po wsparcie zewnętrzne, jak widać skutecznie – mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

14 mieszkań przy pl. Kościuszki w Tomaszowie

W Tomaszowie Mazowieckim ramach modernizacji w kamienicy przy pl. Kościuszki 14/15 powstanie 10 lokali mieszkalnych - po 5 na I i II piętrze. Na poziomie parteru po przeprowadzonym remoncie zostaną wydzielone 3 lokale użytkowe oraz kotłownia gazowa centralna wytwarzająca ciepło i c.w.u. dla wszystkich lokali mieszkalnych i użytkowych. Ponadto projekt przewiduje remont elewacji wraz z wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz nowe przyłącza: gazu, wody, kanalizacji. Łączny koszt inwestycji to 7 450 000 zł, w tym dofinansowanie 4 400 000 zł.

Przy pl. Kościuszki 25 projekt przewiduje generalny remont budynku. Na poziomie parteru pozostaną cztery lokale użytkowe oraz kotłownia gazowa. Na pierwszym piętrze zostaną utworzone 4 lokale mieszkalne, do których będzie prowadzić nowo zaprojektowana klatka schodowa. Ponadto projekt przewiduje remont elewacji wraz z wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz nowe przyłącza: gazu, wody, kanalizacyjne. Koszt inwestycji to 4 400 000 zł, dofinansowanie to ok. 1 900 000 zł. Wcześniej w tej kamienicy wyremontowano już dach.

Mieszkania w Radomsku, Sieradzu i Skierniewicach

W Radomsku dzięki rządowemu dofinansowaniu w wysokości ponad 7,8 mln zł przybędzie 71 mieszkań (koszt inwestycji to 25,1 mln zł). W Sieradzu powstanie nowy budynek z 48 mieszkaniami i wyremontowanych ma być pięć pustostanów za 23 mln zł, w tym 8,1 mln zł z Funduszu Dopłat.

W Skierniewicach wzniesiony będzie z kolei budynek ze 120 mieszkaniami. Koszt inwestycji wyniesie 32,5 mln zł, w tym 11,4 mln zł rządowej dotacji. Ponadto skierniewicki Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wyremontować ma siedem pustostanów.

Minister zapowiedział dofinansowanie budowy mieszkań komunalnych w Tomaszowie, Sieradzu, Skierniewicach i Radomsku

Minister Waldemar Buda w Tomaszowie zapowiedział dofinansowa...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto