Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pożar w bloku w Osiedlu Niewiadów (gmina Ujazd). Ewakuowano 40 mieszkańców

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Okazało się, że paliły się dwie komórki w podpiwniczeniu budynku, ale zadymienie było bardzo duże i groźne dla ludzi
Okazało się, że paliły się dwie komórki w podpiwniczeniu budynku, ale zadymienie było bardzo duże i groźne dla ludzi Artur Pawlak/Gmina Ujazd
Pożar w bloku w Osiedlu Niewiadów wybuchł w czwartek późnym wieczorem (8.02.2024). Ewakuowano 40 mieszkańców budynku wielorodzinnego. Rano ludzie wrócili do swoich mieszkań, ale byli odcięci od prądu i gazu. Doraźną pomoc zapewniają władze gminy Ujazd.

Pożar w Osiedlu Niewiadów i ewakuacja mieszkańców bloku

Do bardzo groźnie wyglądającego pożaru doszło w bloku mieszkalnym w Osiedlu Niewiadów 8 lutego 2024 przed północą.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 23:38. Po dojeździe okazało się, że wewnątrz budynku wielorodzinnego panuje duże zadymienie. Po rozpoznaniu stwierdzono, że doszło do pożaru dwóch komórek lokatorskich w kondygnacji podziemnej - przekazał nam kpt. Hubert Rogala, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Tomaszowie Maz.

Ze względu na duże zadymienie, strażacy ewakuowali z mieszkań 40 osób. Jednej z osób udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, ale po przebadaniu okazało się, że nie wymaga hospitalizacji i pozostała na miejscu.

Straż odcięła gaz w budynku, a pogotowie energetyczne odłączyło zasilanie w energię elektryczną. Akcję, w której brali udział strażacy zawodowcy z komendy w Tomaszowie Mazowieckim oraz druhowie z OSP Ujazd i OSP Przesiadłów (łącznie 6 zastępów), zakończono o godz. 2:30 w piątek, 9 lutego.

W komórkach strażacy ugasili palące się wyposażenie, przewietrzyli klatki schodowe bloku i sprawdzili pomieszczenia mieszkalne na zawartość tlenku węgla. Po zakończeniu tych działań, lokatorzy bezpiecznie wrócili do mieszkań.

Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez osoby nieznane. Dokładną przyczynę, po zbadaniu wszystkich okoliczności tego zdarzenia i zasięgnięciu opinii biegłego z zakresu pożarnictwa, wyjaśnić ma tomaszowska policja.

Gmina Ujazd ruszyła z pomocą dla mieszkańców bloku w Osiedlu Niewiadów

W piątek, 9 lutego, burmistrz Ujazdu Artur Pawlak zadeklarował pomoc wszystkim poszkodowanym. Zapewnił o niej w mediach społecznościowych. Przekazał m. in., że zespół kryzysowy złożony z pracowników MOPS, ZGKiM oraz Urzędu Miasta spotkał się z mieszkańcami bloku.

- Ustaliliśmy potrzeby i oczekiwania w zakresie pomocy. Ze względu na odcięcie gazu w budynku wszystkim chętnym zostaną dostarczone obiady, przekazaliśmy też czajniki elektryczne. W MCK uruchomiliśmy punkt z ciepłą kawą, herbatą w którym mieszkańcy mogą przebywać na czas wietrzenia mieszkań - informuje burmistrz Artur Pawlak.

Policja sprawdza miejsce zdarzenia. Po pozwoleniu ze strony policji, do pracy przystąpią służby celem naprawy uszkodzonej sieci gazowej. Ruszy także usuwanie skutków pożaru.

Pożar w bloku w Niewiadowie (gmina Ujazd). Ewakuowano mieszkańców

Okazało się, że paliły się dwie komórki w podpiwniczeniu budynku, ale zadymienie było bardzo duże i groźne dla ludzi

Pożar w bloku w Osiedlu Niewiadów (gmina Ujazd). Ewakuowano ...

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto