Lechia - Pelikan Łowicz 3-1. Drugi sparing, drugie zwycięstwo tomaszowian (Foto+film)

Lechia - Pelikan Łowicz 3-1. Drugi sparing, drugie zwycięstwo
Lechia - Pelikan Łowicz 3-1. Drugi sparing, drugie zwycięstwo Andrzej Wdowski
W drugim sparingu, drugie zwycięstwo odnieśli piłkarze Lechii Tomaszów Maz., którzy dzisiaj (19 stycznia) na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Nowowiejskiej pokonali Pelikana Łowicz 3-1. A więc kolejny raz zaaplikowali rywalom trzy gole, bowiem w pierwszym sparingu wygrali z Ceramiką Opoczno 3-0. W środę (24 stycznia) kolejnym rywalem Lechii będzie II-ligowy Znicz Pruszków. Ten mecz tomaszowianie rozegrają na wyjeździe.

W pojedynku z Pelikanem gole dla Lechii zdobyli: Patryk Olszewski (głową w 10 minucie), Marcin Mirecki w 38 min. i Tomasz Płonka w 88 min. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Rafał Parobczyk w 20 minucie, pewnie egzekwując rzut karny.

- Pierwsza połowa była zdecydowanie lepsza od drugiej - powiedział trener Lechii Bogdan Jóźwiak. - Po przerwie było gorzej pod względem jakości gry, ale zaangażowania piłkarzom odmówić nie można było.

W drugiej połowie w bramce Lechii stanął Kais Al-Ani, urodzony w Nowym Targu zawodnik, mający polsko-irackie obywatelstwo. Od czasu kiedy trafił do Lechii i występował albo w rezerwach, albo w pierwszej drużynie nie wpuścił jeszcze żadnej bramki. I oby jak najdłużej zachował czyste konto stojąc pomiędzy słupkami bramki Lechii.

W dalszym ciągu w Lechii testowani byli Patryk Olszewski z IV-ligowej Zawiszy Rzgów i 18-letni Bartek Szadkowski z Piotrcovii Piotrków Tryb. - Bartek to utalentowany chłopak, ale to nie jest jeszcze zawodnik do gry na III-ligowym poziomie - dodaje szkoleniowiec Lechii. - Decyzje odnośnie Patryka podejmiemy po środowym sparingu w Pruszkowie z II-ligowym Zniczem.

27 stycznia Lechia wyjedzie na zgrupowanie przygotowawcze do Piwnicznej. Tam na jego zakończenie rozegra sparing z Wiślanami Jaśkowice, zespołem zajmującym trzecie miejsce w III lidze, tracącym do lidera tylko 2 punkty.

Po powrocie z obozu tomaszowianie 10 lutego pojadą do Bełchatowa, gdzie zagrają kolejny mecz kontrolny z GKS-em.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia