Lechia liderem III ligi!Tomaszowianie pokonali dzisiaj na swoim stadionie rezerwy Legii Warszawa 2-1

Lechia liderem III ligi!Pokonała Legię II 2-1
Lechia liderem III ligi!Pokonała Legię II 2-1 Andrzej Wdowski
Lechia Tomaszów po pokonaniu w kolejnym meczu mistrzowskim Legii II Warszawa 2-1 (0-1) została liderem III ligi! Gole dla Lechii: Marcin Mirecki 53 min. i samobójcza w 62 min. Dla Legii - Konrad Michalak w 33 min.

Ze zwycięstwa Lechia powinna się cieszyć, bo goście okazali się groźnym zespołem i do przerwy mogli prowadzić już 3-0. Dwukrotnie jednak pojedynki sam na sam z napastnikami gości wygrał Patryk Grejber. W 18 min. obronił strzał Adama Ryczkowskiego, a w 24 min. nie dał się pokonać Filipowi Karbowemu, choć obaj gracze Legii strzelali z bliskiej odległości. Legia prowadzenie objęła po składnej i koronkowej akcji. Tym razem Patryk nie miał nic do powiedzenia. Lechia do przerwy grała wolno, ospale i na dłużej nie potrafiła przytrzymać piłki i zorganizować składnej akcji. Ani razu nie zagroziła bramce gości.

W II połowie kibice zobaczyli już zupełnie odmienioną Lechię. Trener dokonał trzech zmian i gra Lechii nabrała wreszcie tempa i rozmachu. Pod bramką gości zaczęło dochodzić do coraz groźniejszych sytuacji.

Lechia wyrównać już mogła w 52 min., ale Wiktor Żytek źle trafił głową w piłkę będąc w znakomitej sytuacji. W następnej akcji Lechia wyrównała. Niezawodny okazał się Marcin Mirecki pewnie kończąc akcję swojego zespołu.

Zwycięska dla Lechii bramka padła w 62 min. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne niefrasobliwie uderzył ją czarnoskóry gracz Legii i piłka wylądowała w górnym rogu bramki warszawian. W końcówce spotkania tempo gry siadło i wynik już nie uległ zmianie.

W następnej kolejce (6 września) Lechia wyjeżdża do Łowicza na mecz z Pelikanem.