Lechia przegrywa w meczu o mistrzostwo I ligi z MCKiS Jaworzno 1:3. MVP Mariusz Magnuszewski (FOTO+FILM)

aw
Lechia przegrywa o mistrzostwo I ligi z MCKiS Jaworzno 1:3
Lechia przegrywa o mistrzostwo I ligi z MCKiS Jaworzno 1:3 Andrzej Wdowski
Miłe złego początki. Lechia przegrywa dzisiaj (16 listopada) w meczu o mistrzostwo I ligi z MCKiS Jaworzno 1:3 (17, -25, -19, -19). MVP Mariusz Magnuszewski. Wszystkie atuty po stronie gości. Zwycięska passa Lechii po czterech z rzędu wygranych w hali Samochodówki przerwana...

Dla Lechii najwięcej punktów zdobyli: Michał Błoński i Kamil Gutkowski po 10, wśród gości najskuteczniejsi byli Kamil Dębski 16 i Tomasz Pizuński 12.

Nic nie zapowiadało porażki Lechii w pojedynku z ekipą z Jaworzna. W I secie Lechia kontrolowała grę i pewnie wygrała tę partię do 17. Niestety, kolejne odsłony tego meczu należały już do gości.

Decydujący dla losów tego spotkania okazał się set drugi. Trwała w nim bardzo wyrównana walka. Tomaszowianie mieli w górze piłki setowe, ale nie potrafili postawić kropki nad "i". W dobrych sytuacjach, kiedy należało zdecydowanie zaatakować siatkarze gospodarzy próbowali kiwek, ale były one mało precyzyjnie i goście skrzętnie z tych prezentów korzystali, ostatecznie wygrywając tego seta 27:25.

W trzeciej i czwartej partii dominacja gości była znaczna. Trzeba szczerze przyznać, że wszystkie atuty były po stronie rywali. Przede wszystkim dominowali siłą ataku, kończąc pewnie szybko rozgrywane piłki. I to głównie przesądziło o ich wygranej.

Zwycięska passa Lechii, po czterech wygranych meczach z rzędu, została przerwana. I nie pomógł w lepszej grze gospodarzy jak zwykle wspaniały doping fanów, którzy po raz pierwszy zaprezentowali nową wielką flagę klubową, która od tego meczu towarzyszyć będzie tomaszowskim kibicom w meczach u siebie, a także na wyjazdach.

Kolejne, siatkarskie emocje tomaszowskich kibiców czekają już w najbliższą środę (20 listopada). W tym dniu o godz. 18 w hali ZSP 3 rozegrany zostanie mecz pokazowy pomiędzy Lechią Tomaszów a reprezentacją Polski juniorów. Spotkanie odbędzie się z okazji obchodów 90-lecia Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej. Na meczu tym pojawić się ma wiele siatkarskich sław. Będzie więc okazja żeby zdobyć autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.