Efektowne przełamanie Lechii. Ursus pokonany 4:1. Kibice oglądali mecz z nowej trybuny (FOTO)

Efektowne przełamanie Lechii.Ursus poległ 4:1
Efektowne przełamanie Lechii.Ursus poległ 4:1 Andrzej Wdowski
Kibice Lechii wreszcie doczekali się zwycięstwa swojej drużyny na własnym stadionie. I to efektownego zwycięstwa, albowiem tomaszowianie pokonali Ursus Warszawa aż 4:1. To było przełamanie w dobrym stylu. Kibice cieszyli się nie tylko z wygranej swojej drużyny, ale również z nowych trybun, z których mogli oglądać pojedynek Lechii z rywalami.

Lechia bardzo dobrze rozpoczęła ten pojedynek albowiem już w 3 minucie po strzale Jakuba Rozwandowicza w zamieszaniu podbramkowym objęła prowadzenie.\

Później optyczną przewagę posiadali goście, ale drugiego gola po półgodzinie gry znów zdobyła Lechia. W 33 min. po szybkiej kontrze i dośrodkowaniu z prawej strony przez Rozwandowicza, efektownym strzałem głową pokonał bramkarza gości Mateusz Broź.

Lechia do przerwy mogła dobić rywali, ale Marcin Mirecki, po zagraniu Brozia, zamiast momentalnie strzelać wdał się w drybling, a na końcu posłał piłkę ponad bramką.

W drugiej połowie goście w 55 min. po strzale głową Krzysztofa Cegiełki zdobyli kontaktowego gola i kibice zaczęli się obawiać o wynik. Ale Lechia przetrzymała krótki napór gości, a po nim to ona jeszcze dwukrotnie trafiła do siatki Ursusa.

W 76 min. padł gol, którego autorem był ponownie Jakub Rozwandowicz. W narożniku pola karnego ograł dwóch rywali i uderzeniem z lewej nogi posłał piłkę w samo okienko bramki Ursusa. Piękna bramka, która mogłaby być ozdobą każdego piłkarskiego pojedynku.

Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w zamieszaniu podbramkowym przytomnie zachował się Paweł Magdoń posyłając piłkę do siatki przeciwników i ustalając wynik na 4:1!

Teraz Lechię czeka wyjazd do Huragana Wołomin. A ponieważ Lechia na wyjazdach gra dobrze, to liczymy na kolejny dobry jej występ i kolejne punkty. Najlepiej trzy!