KS Lechia wygrywa w Tomaszowie Maz. z AGH Kraków tracąc jednego seta [ZDJĘCIA]

beadZaktualizowano
KS Lechia Tomaszów w minioną sobotę zwyciężyła na własnym boisku z drużyną AGH Kraków, tracąc tylko jednego seta. Wspaniałą oprawę meczu zapewnili niezawodni kibice.

Już w pierwszym secie tomaszowska drużyna prowadziła od samego początku, w połowie seta rywale zdołali jednak wyjść na prowadzenie, a do końca walka toczyła się punkt za punkt. Pierwszy set skończył się wynikiem 27:25 dla gospodarzy.

Druga partia została zagrana pod dyktando zawodników z Tomaszowa, Lechia przez cały set nie oddała prowadzenia, wygrywając spokojnie 25:17.

W trzecim secie warunki stawiali akademicy. Od początku utrzymywali prowadzenie, zwiększając je nawet do 4 punktów różnicy, set zakończył się wynikiem 25:23 dla gości. Ostatni set sobotniego meczu zdecydowanie należał jednak do tomaszowian. Pewnie zdobywali kolejne punkty, niesieni do zwycięstwa dopingiem kibiców. Ostatnia partia zakończyła się wynikiem 25:18 dla KS Lechii i pewne trzy punkty powędrowały na konto drużyny z Tomaszowa.

Najlepszym zawodnikiem meczu został Bartłomiej Neroj z KS Lechii.

Po 12. kolejce Lechia zajmuje 6. miejsce w tabeli I ligi, mając na koncie 21 punktów, podczas gdy lider Stal Nysa ma ich 35.

Najbliższe spotkanie Lechia rozegra w sobotę, 7 grudnia na wyjeździe. Zmierzy się z drużyną Politechniki Lublin, która zajmuje wyższe miejsce w tabeli.

Mecz rozpocznie się o godz. 20 (godzina została przesunięta z 18).