Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warsztaty z Gepasem w muzeum od dzisiaj do końca lutego

Dagmara Kubczak
Mini wystawę tatuaży Artura "Gepasa" Gierlicha można podziwiać na wystawie "Taki sobie duet" u hr. Ostrowskiego
Mini wystawę tatuaży Artura "Gepasa" Gierlicha można podziwiać na wystawie "Taki sobie duet" u hr. Ostrowskiego Andrzej Wdowski
Muzeum im. hrabiego Ostrowskiego w Tomaszowie proponuje mieszkańcom, nie tylko zwiedzanie, ale też wtorkowe spotkania ze sztuką pod okiem mistrza. Dzisiaj rozpoczęły się pierwsze w lutym warsztaty z cyklu "Wtorkowe spotkania ze sztuką". Tym razem będą to spotkania ze sztuką tatuażu pod okiem mistrza, znanego nie tylko w Polsce - Artura "Gepasa" Gierlicha.

Próbkę artystycznych możliwości utalentowanego tomaszowianina już można podziwiać na mini wystawie projektów tatuaży. Niewielka wystawa towarzyszy znacznie większej, której współautorem jest artysta z częstochowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Długosza - Marian Panek. Artysta wspólnie ze swoim uczniem Gepasem, prezentuje w muzealnych salach wystawę malarstwa nowoczesnego zatytułowaną "Taki sobie duet". Jej wernisaż odbył się w minioną sobotę i cieszył się wcale niemałym zainteresowaniem.

Warsztaty związane z historią tatuażu w muzeum odbędą się pod hasłem "Gepas robi tatuaże i obrazy maże". By wziąć w nich udział pod okiem Artura Gierlicha, nie trzeba mieć specjalnych zdolności i umiejętności plastycznych.

- Są to spotkania otwarte zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych, którzy są zainteresowani tą dziedziną sztuki - zaprasza Grażyna Srebrzyńska, opiekunka działu sztuki w tomaszowskim muzeum. - Są wolne miejsca na spotkania, które zaplanowaliśmy 4, 11, 18 i 25 lutego.

Spotkania podzielono na dwie części - wykłady o historii tatuażu i warsztaty.

- W czasie warsztatów powstaną tatuaże wykonane wykałaczką na skórce od banana - mówi Srebrzyńska. - Uczestnicy będą bawić się w tatuaż poznając jego historię. To na pewno będzie też okazja do tego, by dowiedzieć się, z jakim ryzykiem wiąże się robienie tatuaży i czy warto go robić - dodaje.

Wejściówka na wykład i warsztaty, to koszt jedynie 2 złotych. W muzeum odbywają się też warsztaty plastyczne pn. "Obraz, barwa i kształt", na które organizatorzy zapraszają grupy zorganizowane.

- W planach są kolejne spotkania ze sztuką, ale chcemy też zaproponować mieszkańcom inne dziedziny sztuki - mówi Srebrzyńska. - Wiadomo już, że w okresie wakacji otworzymy wystawę malarstwa Stanisława Wasilewskiego.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto