Tomaszów Maz. Siatkarki Dargfilu awansowały do 1/4 mistrzostw Polski

Andrzej Wdowski
Zawodniczki MUKS Dargfil Tomaszów Maz. awansowały do 1/4 finału mistrzostw Polski w kategorii juniorek.

Na turnieju w Bielsku Białej w minionym tygodniu zajęły drugie miejsce. Pokonały MKS MOS Maraton Krzeszowice 3-1 i przegrały z BKS Aluprof 2-3. Gospodynie pokonały Maraton 3-0 i zajęły pierwsze miejsce. Wspólnie z tomaszowiankami grać będą w dalszej fazie MP.

Dargfil grał w składzie: Marlena Sobolewska, Paulina Gawarzyńska, Ewelina Halasz, Patrycja Zysiak, Kinga Stronias, Julia Brzezińska, Oliwia Michalak, Aleksandra Gogol, Marta Kostrzewa i Karolina Lechowska. Z powodu kontuzji nie grała Monika Płuciennik. Trener Krzysztof Filipowicz.

Za tydzień (17-19 lutego) Dargfil wyjeżdża do stolicy na turniej 1/4 finału. W grupie zmierzy się z MUKS Sparta Warszawa, MKS Świdnica i MKS V LO Rzeszów.

To trudne rywalki dla tomaszowianek. Rzeszów i Świdnica grają w II lidze, a Sparta ma cztery zawodniczki w I lidze i mierzy w medal mistrzostw Polski.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?