Szukają talentów? - Są w klubach IUKS

Talentów w tomaszowskich klubach jak widać nie brakuje...
Talentów w tomaszowskich klubach jak widać nie brakuje... Andrzej Wdowski
Na sztucznym torze lodowym w Lubinie w miniony weekend odbyły się Ogólnopolskie Zawody Dzieci, rozgrywane pod hasłem "Szukamy talentów". Nie po raz pierwszy pokazały one, że talenty są zwłaszcza w tomaszowskich klubach KS Pilica, a przede wszystkim w IUKS "9".

Zawodnicy tego ostatniego klubu aż dziesięciokrotnie stawali na podium w konkurencjach indywidualnych, w tym dwukrotnie na najwyższym. Dwukrotnie też triumfowali w wyścigach sztafet.

W kategorii 11-12 lat i młodszych wśród dziewcząt zwyciężyła Natalia Jabrzyk, wyprzedając Karolinę Świnogę, czwarta była Iza Tejchman. W zmaganiach chłopców panczeniści IUKS "9" zajęli miejsca od drugiego do czwartego w kolejności Wiktor Grzybek, Oskar Ślusarski i Patryk Kacperski.

W rywalizacji 12-latków klasą dla siebie była Karolina Bosiek z Pilicy, która wygrała wszystkie biegi. Druga była Karolina Gąsecka z IUKS "9". Klubowi koledzy tej ostatniej wywalczyli dwa miejsca na podium. Damian Żurek wygrał wielobój, a Jakub Piotrowski był trzeci.

W 13-latkach Katarzyna Ulkowska zdobyła srebrny medal, a jej koleżanka z Pilicy Aleksandra Kulesza była czwarta. Wśród chłopców Adam Dymkowski z "9" był trzeci. W rywalizacji dziewcząt open Magda Bednarek zajęła trzecie miejsce, a Natalia Kowalska była piąta (obie IUKS "9").

Panczeniści z tomaszowskiej "Dziewiątki" nie mieli sobie równych w wyścigach sztafet w kategorii 11-12 lat. Triumfowali bowiem zarówno w rywalizacji dziewcząt jak i chłopców.