Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiatowe Spotkanie Noworoczne odbyło się w Spale. Wśród przyjaciół powiatu tomaszowskiego m.in. Antoni Macierewicz [ZDJĘCIA]

wola
W sobotę, 9 lutego, w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyło się Powiatowe Spotkanie Noworoczne.

W sobotę, 9 lutego, w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyło się coroczne Powiatowe Spotkanie Noworoczne. Impreza została zorganizowana już po raz 15. Jest to przede wszystkim okazja do spotkania z samorządowcami całego powiatu tomaszowskiego, ale także wydarzenie, podczas którego aktualne władze powiatu przyznają tytuły Przyjaciela Powiatu Tomaszowskiego. Do tej pory tytułem wyróżniono ponad 70 osób, wśród których są politycy, sportowcy, ludzie kultury, biznesmeni i społecznicy.

Nie inaczej było tym razem, nowe władze powiatu przyznały statuetki, które w tym roku przedstawiały postać św. Antoniego z Dzieciątkiem, czyli od kilku lat patrona powiatu tomaszowskiego.

- W tym roku odeszliśmy od formuły statuetki i nagrody wyróżnienia, które przekazywaliśmy właśnie tym osobom wyłonionym przez Zarząd Powiatu Tomaszowskiego, to figury świętego Antoniego z dzieciątkiem Jezus - mówił starosta Mariusz Węgrzynowski. - I tutaj pragnę przypomnieć, że w roku 2016 święty Antoni został patronem powiatu tomaszowskiego. Zostało to usankcjonowane przez stolicę apostolską. Również osoby wyróżnione otrzymały obrazy Matki Bożej z wizerunkiem jej Niepokalanego Serca. I w tym przypadku pragnę również przypomnieć, że w tym samym roku, czyli w roku 2016 Rada Powiatu Tomaszowskiego najpierw przyjęła stanowisko o zawierzeniu naszego powiatu Niepokalanemu Sercu Najświętszej Marii Panny, Królowej Polski, a 7 maja taki akt zawierzenia dokonał się właśnie na Jasnej Górze.

W tym roku statuetkami zostali docenieni: Antoni Macierewicz w latach 2015-2018 minister obrony narodowej, płk Adam Marczak dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, ks. prałat Henryk Kowaliński proboszcz parafii św. Jadwigi Królowej oraz Roman Wojciechowski, skrzypek ludowy urodzony w Ciebłowicach Dużych.

Wyróżnieni otrzymali także pamiątkowe dyplomy i kwiaty. Po uroczystości wręczenia tytułów w części artystycznej wystąpił Zespołu Pieśni i Tańca "Ciebłowianie" z Ciebłowic Dużych pod kierunkiem Katarzyny Małek. Zespół zaprezentował polskie tańce narodowe, zgodnie z tradycją rozpoczął występ od poloneza. Na drugą część występu zespół przygotował suitę tańców rzeszowskich. Grupa istnieje od listopada 2003 roku. W 2018 roku obchodziła 15-lecie działalności. Zespół składa się z 25 miłośników pieśni i tańca ludowego oraz trzyosobowej kapeli /skrzypce, akordeon i bęben. Grupa ma w swoim repertuarze także utwory patriotyczne i religijne. Zespół występuje w kraju i za granicą. Zdobył wiele nagród. W ubiegłym roku został uhonorowany nagrodą Sejmiku Województwa Łódzkiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Po występie publiczność podziękowała zespołowi gromkimi brawami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto