Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

207. Tomaszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła do Częstochowy. W tegorocznej edycji bierze udział 715 osób VIDEO, ZDJĘCIA

Dariusz Śmigielski
Dariusz Śmigielski
Wideo
od 16 lat
207. Tomaszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła do Częstochowy. W pielgrzymce bierze udział 715 osób. Pielgrzymi dotrą do Częstochowy 14 sierpnia, dzień później w święto Marki Bożej Zielnej tomaszowscy pielgrzymi wezmą udział w eucharystii w kaplicy na Jasnej Górze. Zobaczcie fotorelację oraz VIDEO

207. Tomaszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła do Częstochowy

Tomaszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę jest jedną z największych w województwie łódzkim. W tegorocznej edycji bierze udział 715 osób. Pielgrzymka rozpoczęła się 10 sierpnia o godz. 6 uroczystą mszą świętą w Sanktuarium św. Antoniego w Tomaszowie, po czym pielgrzymi wyruszyli na trasę idąc przez miasto w kierunku Wiaderna. W mszy świętej uczestniczył m.in. starostwa powiatu tomaszowskiego Mariusz Węgrzynowski. Tomaszowscy pielgrzymi idą do Częstochowy w dwóch grupach: papieskiej i maryjnej, na Jasną Górę dotrą 14 sierpnia. Na trasie pielgrzymki zaplanowano noclegi w Łęcznie, Przedborzu, Cięlętnikach i Skrzydlowie. W święto Marki Bożej Zielnej 15 sierpnia tomaszowscy pielgrzymi spotkają się na eucharystii w kaplicy na Jasnej Górze, po czym wrócą do rodzinnego miasta.

207. Tomaszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, zobaczcie zdjęcia:

- Tomaszowska pielgrzymka jest rozwojowa, co roku zapisuje się na nią więcej osób młodych, żeby wspólnie pielgrzymować, mówi ks. Włodzimierz Moraczewski, kierownik 207. Tomaszowskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Pomocą są autokary, które kursują dla tych, którzy mogą poświęcić jeden lub dwa dni na wspólne pielgrzymowanie - dojeżdżają do nas. Radością są dzieci i młodzież, którzy wyruszają z nami na pielgrzymkę. Tegoroczne logo, które nam towarzyszy nawiązuje do Światowych Dni Młodzieży w LIzbonie.

207. Tomaszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbywa się pod hasłem "Idziemy z pośpiechem", to hasło obowiązuje wszystkie tegoroczne pielgrzymki na terenie Archidiecezji Łódzkiej.

- Już po raz dziesiąty biorę udział w tomaszowskiej pielgrzymce, mówi Tomasz Pawlik z Tomaszowa Mazowieckiego. W tym roku idę z rodziną: żoną i córką. Jest cel tej pielgrzymki: podziękować Maryi za całokształt, z roku na rok prosić o łaski na następny czas, zresetować się i mieć wsparcie duchowe.

W tegorocznej Tomaszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę bierze udział wiele rodzin i dzieci.

- Idę z tegoroczną pielgrzymką razem z córką Hanią, mówi Monika Kozar, mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego. Córka jest na pielgrzymce już po raz drugi, jak chodziłam wiele razy. Uczestniczymy ze względu na doświadczenia duchowe, które są ogromne. Polecam każdemu, żeby przeżyć coś takiego.

Uroczyste zakończenie 207. Tomaszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się w 15 sierpnia o godz. 21 w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tomaszowie.

Tomaszowska pielgrzymka jest jedną z największych w Łódzkiem. W tegorocznej edycji bierze udziała 715 osób

207. Tomaszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto