Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mała Armia Janosika wystąpi w Opocznie. To będzie koncert, jakiego jeszcze nie było

OPRAC.:
Marek Obszarny
Marek Obszarny
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Mała Armia Janosika wystąpi w Opocznie. Zagra i zaśpiewa kolędy i pastorałki. Największa kapela góralska w Polsce da koncert, jakiego jeszcze w naszym mieście nie było. Odbędzie się on 13 stycznia 2024 roku w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, przy ul. Westerplatte 2 w Opocznie.

Na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu „Małej Armii Janosika”, największej kapeli góralskiej w Polsce, liczącej 180 członków, w wieku od 3 do 70 lat, zapraszają burmistrz Opoczna Dariusz Kosno i Miejski Dom Kultury w Opocznie. Zespół wykonuje muzykę folkową, ludową, rozrywkową i popularną zainspirowaną góralską kulturą Podhala.

Pomysłodawcą tego muzycznego projektu jest Damian Pałasz - skrzypek, muzyk i wizjoner, który w lutym 2015 r. utworzył w Rabie Wyżnej sekcję nauki gry na skrzypcach i basach podhalańskich.

- Styczniowym wydarzeniem rozpoczynamy 45 rok istnienia MDK w Opocznie. Z tej okazji chcemy dać mieszkańcom miasta i regionu możliwość udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu – zaznacza Zdzisław Miękus, dyrektor opoczyńskiego MDK.

Koncert odbędzie się 13 stycznia 2024 r. o godz. 17.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, przy ul. Westerplatte 2 w Opocznie. Organizatorzy przewidują, że w koncercie weźmie udział około 1.500 słuchaczy.

Serca publiczności z pewnością skradną wyjątkowe aranżacje kolęd i pastorałek, okraszone komentarzem w oryginalnej gwarze góralskiej. Na niepowtarzalną oprawę koncertu - oprócz charyzmy występujących w jednym czasie na scenie 180 górali - wpłyną ponadto zapewne: kościelna akustyka i bożonarodzeniowy, świąteczny czas. Wstęp wolny.

Organizatorzy: Gmina Opoczno, Miejski Dom Kultury w Opocznie. Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie

Mała Armia Janosika wystąpi w Opocznie. Koncert, jakiego jeszcze nie było

Mała Armia Janosika wystąpi w Opocznie z koncertem kolęd i pastorałek

Mała Armia Janosika wystąpi w Opocznie. To będzie koncert, j...

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Mała Armia Janosika wystąpi w Opocznie. To będzie koncert, jakiego jeszcze nie było - Opoczno Nasze Miasto

Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto