Lechia - Sokół Aleksandrów 1:1. Inauguracja III ligi bez emocji. Marcin Mirecki uratował punkt FOTO

Lechia - Sokół Aleksandrów 1:1. Jak jesienią
Lechia - Sokół Aleksandrów 1:1. Jak jesienią Dariusz Śmigielski
Nie tak miała wyglądać inauguracja III ligi w Tomaszowie. Lechia zamiast 3 punktów zdobyła tylko jeden, remisując 1:1 (0:0) na stadionie przy ul. Nowowiejskiej z Sokołem Aleksandrów. Gospodarze dominowali niemal przez 90 minut, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa. Kibice opuszczali stadion nieco zawiedzeni. Mało było w tym spotkaniu składnych akcji, goli i co za tym idzie emocji...Miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach będzie lepiej.

Przez godzinę Lechia dominowała i to wyraźnie i do przerwy powinna prowadzić już 2:0. Dwóch bardzo dobrych okazji nie wykorzystał Marcin Mirecki. W 15 minucie w sytuacji sam na sam jego strzał z bliska instynktownie obronił Sebastian Ostrowski, a w 36 minucie po uderzeniu Miro w krótki róg, golkiper Sokoła również nie dał się zaskoczyć.

Kibice czekali na gola Lechii, ale prowadzenie w 63 min. objął Sokół. W polu karnym piłka przypadkowo odbiła się od tomaszowskiego obrońcy i trafiła do Łukasza Chojeckiego, byłego gracza Lechii, który pewnie wykorzystał prezent i było 0:1 dla rywali.

Pięć minut później goście stanęli przed okazją zdobycia drugiego gola i mogło być po meczu. Po dośrodkowaniu z bliskiej odległości głową strzelił Uche Obi, ale bramkarz Lechii Artur Holewiński, wykazał się świetnym refleksem i złapał piłkę tuż przed linią bramkową.

Lechia nie poddawała się jednak, atakowała, dążąc do zmiany wyniku. I to jej się udało w 72 minucie. Jardel Cruz nieprawidłowo zatrzymany został w polu karnym i sędzia wskazał na rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Marcin Mirecki. Piłka po jego uderzeniu wpadła w "samo okienko".

Już więcej podbramkowych okazji żadna z drużyn nie stworzyła i mecz zakończył się podziałem punktów. Padł taki sam wynik pomiędzy obu zespołami jak w rundzie jesiennej.

Lechia: Artur Holewiński - Mateusz Matysiak, Kamil Cyran, Łukasz Matuszczyk, Mateusz Milczarek (74, Klaudiusz Król) - Daniel Potakowski (63, Maciej Witczak), Szymon Wiejak, Kamil Szymczak, Maciej Prusinowski (63, Jardel Cruz) - Marcin Mirecki (80, Dawid Stańdo), Jakub Rozwandowicz. Trener - Dariusz Rogulski.
Żółte kartki: Matysiak, Matuszczyk. W składzie zabrakło Wiktora Żytka, który pauzował za żółte kartki.

Za tydzień (21 marca) Lechia grać będzie na wyjeździe z Wartą Sieradz.