IUKS Lider ze srebrem

Zawodniczki z IUKS Lider Tomaszów Maz. wraz z trenerem Sławomirem Żegotą odbierają srebrne medale Andrzej Wdowski
Tomaszowskie zawodniczki zajęły drugie miejsce w XV Międzynarodowym Turnieju Koszykówki "Łomżańska zima 2012".

W hali widowiskowo - sportowej w Łomży odbył się XV Międzynarodowy Turniej Koszykówki "Łomżańska Zima 2012" o puchar prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżańskiej. Rywalizowali w nim koszykarki i koszykarze z rocznika 1999.

W kategorii dziewcząt wzięło udział siedem zespołów, w tym IUKS Lider Tomaszów Maz. Nasz zespół spisał się bardzo dobrze zajmując drugie miejsce. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym".

Koszykarki Lidera w meczu otwarcia spotkały się z zawodniczkami z Grodna na Białorusi i pewnie wygrały 62:15. W drugim meczu rozgromiły UKS DE LA SALLA Gdańsk 81:4. W kolejnym pojedynku na ich drodze stanął mistrz kraju z 2011 roku - Trójka Żyrardów. Mecz zakończył się wynikiem 22:28 dla Żyrardowa. Tomaszowianki kolejne trzy spotkania wygrały. Najpierw pokonały UKS Stoczek 45 Białystok 43:22, następnie zwyciężyły gospodynie turnieju Dziewiątkę Łomża 59:39, a na zakończenie pokonały UKS Basket 47 Białystok 53:29.

Turniej wygrała Trójka Żyrardów, a trzecie miejsce zajął UKS Basket 47 Białystok.

IUKS Lider reprezentowały: Nina Bednarek, Agnieszka Wróbel, Katarzyna Brajer, Adrianna Ornafa, Aleksandra Zwolińska, Marlena Dąbrowska, Idalia Goździk, Klaudia Trzonek, Katarzyna Kaczmarska, Aleksandra Kołodziejska, Natalia Stefańczyk, Kinga Jaworska. Wszystkie koszykarki są uczennicami Szkoły Podstawowej nr 14 w Tomaszowie Maz. Uczą się w klasach sportowych o specjalizacji koszykówka. Szkoleniowcem dziewcząt jest Sławomir Żegota.