Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzieje się w weekend 16-18 czerwca 2023 w Tomaszowie i powiecie tomaszowskim. Kalendarz imprez, programy wydarzeń

Marek Obszarny
Marek Obszarny
To wydarzenie łączy tradycję z zabawą, a jego głównym punktem będzie konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański
To wydarzenie łączy tradycję z zabawą, a jego głównym punktem będzie konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański PCAS Tomaszów
Co się dzieje się w weekend 16-18 czerwca 2023 oraz w kolejnych dniach tygodnia w Tomaszowie i powiecie tomaszowskim? Zapowiada się sporo imprez. Prezentujemy kalendarz i programy nadchodzących wydarzeń.

PCAS zaprasza na Biesiadę Świętojańską - sobota, 17 czerwca

Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz czwarty organizuje „Biesiadę Świętojańską”. Już w sobotę, 17 czerwca 2023 roku, na terenach zewnętrznych przy ul. Farbiarskiej 20/24 odbędzie się wydarzenie łączące tradycję z zabawą, a jego głównym punktem będzie „Konkurs na Najpiękniejszy Wianek Świętojański”, w którym mogą wziąć udział zarówno koła gospodyń, jak i osoby niezrzeszone - liczy się inwencja i zgodność z tradycją. Dla zwycięzców przewidziano nagrody. Wykonane wianki zostaną zabezpieczone i przygotowane do uroczystego wodowania.

Wiele atrakcji zaplanowano również dla dzieci - wielkie bańki mydlane, konkursy, dmuchane zjeżdżalnie i wiele innych fantastycznych animacji. Nowością będzie przeznaczona dla najmłodszych gra terenowa z nagrodami. Zostanie też zorganizowana aleja wystawców pod hasłem „Produkt regionalny na +”, gdzie swoje produkty będą oferować lokalni wytwórcy, rękodzielnicy i twórcy ludowi. Znajdą się tam m.in. chleby, sery, wędliny, miody, soki i nalewki wysokiej jakości wytwarzane metodami tradycyjnymi.

Smaków polskiej tradycyjnej kuchni natomiast spróbujemy dzięki stoiskom przygotowanym przez Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu tomaszowskiego. Na scenie zaprezentują się podopieczni PCAS-u oraz zespoły, a gwiazdą imprezy będzie Wojciech Gąsowski, piosenkarz znany i ceniony przez wiele pokoleń.

O 21.00 na scenie zaprezentuje się MR. SEBII, a wieczorną atrakcją będzie dyskoteka pod gwiazdami. Początek imprezy o godz. 17.00.

Zobacz przegląd nadchodzących imprez na plakatach w naszej galerii!

Rodzinny Piknik Sportowy w „Dziewiątce” - 16 czerwca, piątek

Szkoła Podstawowa nr 9 przy ul. Jałowcowej 9 serdecznie zaprasza do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu podczas Sportowego Pikniku Rodzinnego! Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla najmłodszych oraz loterię fantową z nagrodami.
Kiedy? W piątek 16.09.2023 r., godzina 15-18.

W programie:

  • - występy uczniów SP 9,
  • - strefa gier i zabaw,
  • - strefa artystyczna,
  • - strefa BEAUTY,
  • - strefa służb mundurowych
  • - strefa kulinarna

Spacer z zielenią w tle - SOBOTA, 17 czerwca

Miejskie Centrum Kultury i działająca w jego strukturach Informacja Turystyczna zapraszają na kolejny Spacer po Tomaszowie. 17 czerwca będzie można posłuchać opowieści na temat obecnie porastającej obszar miejskiej enklawy zieleni, którą jest park „Solidarność”. Nie zabraknie informacji dotyczących historii tego miejsca, czyli dawnego ogrodu należącego do Antoniego hr. Ostrowskiego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Spacer zatytułowany „Tu bije serce dawnej puszczy...” poprowadzi Magdalena Sepkowska, kustosz Działu Przyrodniczego Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego. Zbiórka uczestników o godz. 10.45 przy MCK Browarna, ul. Browarna 7.

W hrabiowskim ogrodzie znajdował się sad, miejsce przeznaczone na uprawę warzyw, chmielnik, a także część spacerowo-rekreacyjna, powstałe na miejscu dawnej puszczy porastającej niegdyś obecne tereny miasta. Śladem minionych czasów są okazałe dęby - pomniki przyrody, z pewnością pamiętające dawnych mieszkańców pałacu. O tym i innych tajemnicach skrywanych przez to miejsce będzie można posłuchać już w najbliższą sobotę.

FESTIWAL KONTAKT 14-16 czerwca 2023

Festiwal Kontakt to siódma już edycja praktycznych działań na rzecz miasta przy udziale wolontariuszy ze społeczności lokalnej, innych części kraju i zza granicy. Jego celem jest szerzenie idei wolontariatu, pokazanie przykładów pozytywnego oddziaływania na otaczającą nasz rzeczywistość oraz przykładu dobrej współpracy na rzecz miasta i jego mieszkańców.

Organizatorami Festiwalu są Fundacja Proem oraz Fundacja Tomy. Współorganizatorem jest Urząd Miasta Łodzi a partnerem - łódzka Manufaktura. Festiwal Kontakt to nie tylko praca na rzecz drugiego człowieka - to również zawieranie nowych znajomości z ludźmi z różnych części Polski i świata. W poprzednich 6 edycjach Kontaktu uczestniczyło w nim ponad 880 wolontariuszy z Polski, USA, Irlandii Płn., Białorusi i Ukrainy.

W Festiwalu może wziąć udział każdy, kto ukończył 16 lat i ma ochotę poświęcić swój wolny czas, aby pracować na rzecz drugiego człowieka. Wystarczy się zarejestrować na stronie rejestracja.proem.pl.

Zobacz przegląd nadchodzących imprez na plakatach w naszej galerii!

Tańce w Arenie Lodowej - 17-18 czerwca

Przed Areną światowej klasy impreza taneczna. To niezwykłe widowisko będziemy mogli podziwiać już 17-18 czerwca 2023. Przed nami kolejne WDO European Championschips, jednak tym razem będzie to turniej w wykonaniu zawodowców.

Bilety do nabycia przelewem na konto Fundacji Cantinero lub bezpośrednio w dniu turnieju (kasa biletowa). Szczegółowe informacji znajdą się na stronie: http://icearenacup.cantinero.pl/

Z Lechią Szybciej, dalej, mocniej

Przed nami Mistrzostwa Lekkoatletyczne dla klas Szkół Podstawowych z okazji obchodów 100-lecia Lechii. 16 czerwca na boisku sportowym Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Stolarskiej 21/27 odbędą się sportowe zmagania pod hasłem: „Z Lechią szybciej, dalej, mocniej!”. Start godzina 10.

Harmonogram imprezy przedstawia się następująco:

  • godz. 10 - oficjalne otwarcie Mistrzostw oraz wystąpienia organizatorów;
  • godz. 10.15 – część artystyczna;
  • godzina 10.30 – wspólna rozgrzewka;
  • godz. 10.40 - losowanie kolejności startów szkół, uczniowie przystępują do współzawodnictwa

ABBA Show – MCK zaprasza 20 czerwca

Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie serdecznie zaprasza wszystkich fanów zespołu ABBA oraz muzyki popowej na „Abba Show”! Wydarzenie odbędzie się 20 czerwca, o godzinie 19.30 w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50.

Na podsumowanie całorocznej pracy wokalnej, specjalnie dla Państwa wystąpią uczestnicy zajęć wokalnych MCK, którzy na co dzień działają pod czujnym okiem trenerki Beaty Niedzielskiej. Atmosferę ubarwi również oprawa taneczna grupy z Akademii Tańca Sportowego Aster oraz scenografia i stroje, które przeniosą widzów w klimat lat 80. Tego wieczoru, w Tkaczu będzie można posłuchać największych popowych hitów kultowego zespołu ABBA.

Na scenie wystąpią m.in.: Jadwiga Kocik, Magdalena Gosa, Maria Bernacka, Maciej Kowalski, Amelia Piechota, Julia Stodulska, Karolina Sobczyk, Martyna Pękala, Zbyszek Link, Iga Zielińska, Celina Małek, Rika Makowska, Beata Niedzielska oraz scena finałowa: Julia Pietras, Maria Kubiś, Dasza Yemelianova, Lena Karalus, Hanna Jackiewicz, Julia Jackiewicz.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w MCK, przy pl. Kościuszki 18 oraz przez portal biletyna.pl. Więcej informacji na stronie Miejskiego Centrum Kultury.
Zobacz przegląd nadchodzących imprez na plakatach w naszej galerii!

Spotkanie z teatrem - 21 czerwca (ŚRODA)

Monodram „Silent Disco” oraz sztuka „Zabawy na podwórku” to dwa spektakle, które 21 czerwca będzie można obejrzeć w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50. Oba zostały przygotowane przez uczestników zajęć teatralnych w MCK pod kierunkiem Michała Rzepki – reżysera i pedagoga teatralnego.

Jako pierwszy, o godz. 18, w monodramie „Silent Disco” zaprezentuje się Robert Pająk. Będzie to gorzka, pełna ironii opowieść o współczesnej Polsce.

Natomiast o godz. 19 Weronika Hajduk, Maciej Kowalski, Adrian Wymysło, Adam Krześlak i Robert Pająk wystąpią w spektaklu „Zabawy na podwórku”. To sztuka inspirowana dramatem o tym samym tytule opartym na autentycznych wydarzeniach, którego autorką jest współczesna izraelska pisarka Edna Mazya. Jest próbą odpowiedzi na pytania: Co się dzieje, gdy ofiara gwałtu musi stanąć twarzą w twarz wobec tego, co przeżyła? Czy ci, którzy jej słuchają, mogą stać się jej kolejnymi oprawcami? Kiedy podczas niewinnej dziecięcej zabawy rodzi się przemoc? Czy żyjemy w świecie postprawdy, w którym mieszają się role, a oprawca może stać się obrońcą i bohaterem? W rolę inspicjentki wcieliła się Amelia Miazga.

Bilety w cenie 10 zł są do nabycia przez portal Biletyna.pl https://biletyna.pl/spektakl/Silent-Disco-Zabawy-na-podworku/Tomaszow-Mazowiecki lub stacjonarnie w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz w Informacji Turystycznej przy pl. Kościuszki 29.

To wydarzenie łączy tradycję z zabawą, a jego głównym punktem będzie konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański

Dzieje się w weekend 16-18 czerwca 2023 w Tomaszowie i powie...

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto