Dwa zwycięstwa tomaszowskiego IUKS Lider

Zawodniczki Lidera pokazały wiele efektownych wejść pod kosz
Zawodniczki Lidera pokazały wiele efektownych wejść pod kosz Andrzej Wdowski
Dwa zwycięstwa odniosły młodziczki Lidera Tomaszów Mazowiecki, walczące w rozgrywkach o mistrzostwo województwa łódzkiego.

Najpierw w hali Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Maz. zmierzyły się ubiegło rocznymi mistrzyniami ligi żaczek - koszykarkami PTK Pabianice. Przeciwniczki okazały się bardzo wymagające. Mecz był wyrównany i trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Po pierwszej kwarcie wygrywały pabianiczanki 13:10. W drugiej tomaszowianki ambitnie odrabiały straty i w końcówce pierwszej połowy objęły prowadzenie 23:18. W kolejnej kwarcie liderki zagrały nieskutecznie i przegrały ją 12:18. W decydującej partii wynik obracał się wokół remisu. Ostatecznie Lider pokonał rywalki 46:44.

Drugi mecz tomaszowianki rozegrały w Ujeździe z miejscowym Orlikiem. Były zdecydowanie skuteczniejsze od gospodyń i zwyciężyły pewnie 67:27.
- Cieszy powrót na parkiet po długiej pauzie spowodowanej kontuzjami i chorobami trzech zawodniczek Karoliny Gąseckiej, Emilki Gliszczyń-skiej i Kasi Brajer. Ich powrót wyraźnie wzmocnił siłę zespołu - mówi trener Sławomir Żegota.

W meczach udział wzięły: Agnieszka Wróbel 27 pkt, Aleksandra Zwolińska 3, Nina Bednarek 6, Aleksandra Kołodziejska 13, Natalia Stefań czyk, Katarzyna Brajer 2, Klaudia Trzonek 21, Kinga Jaworska, Adrianna Ornafa 8, Marlena Dąbrowska 6, Katarzyna Kaczmarska 12, Emila Gliszczyńska 13.