Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Droga krzyżowa w Tomaszowie Mazowieckim 2024. Tłumy wiernych z krzyżem i pochodniami przeszły ulicami miasta. ZDJĘCIA, FILM

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Droga krzyżowa w Tomaszowie Mazowieckim 2024: Tłumy wiernych z krzyżem i pochodniami przeszły ulicami miasta w piątek wieczorem, 23 lutego 2024 roku. Przeczytajcie relację i zobaczcie zdjęcia oraz materiał video z tego religijnego wydarzenia, w którym uczestniczyło około tysiąc tomaszowian.

Mieszkańcy Tomaszowa i okolic przed godz. 20 zgromadzili się w parafii św. Rodziny przy ul. Niskiej. Tam rozdano i odpalono pochodnie, z którymi wszyscy uczestnicy podążyli przez 14 stacji drogi krzyżowej, upamiętniających mękę Jezusa Chrystusa - od skazania go na śmierć, przez kolejne upadki pod ciężarem krzyża, aż po męczeńską śmierć i złożenie ciała do grobu.

Na kolejnych stacjach kilkumetrowy, drewniany krzyż nieśli wierni różnych tomaszowskich parafii, Wojownicy Maryi, ministranci, harcerze, nauczyciele, przedstawiciele działających przy parafiach wspólnot kościelnych, a także - co było nowością - księża. Nie zabrakło refleksyjnych rozważań, którymi podzielili się Monika i Adam Tataradzińscy. O piękną oprawę wokalno-muzyczną zadbali członkowie tomaszowskiego Stowarzyszenia "Nadzieja".

- Dla mnie udział w drodze krzyżowej jest świadectwem wiary. Takie świadectwo jest potrzebne w tych czasach. To też takie osobiste przeżycie, bo próbuję się zagłębiać w te rozważania, które są po drodze i odnajdywać w tym wszystkim głos Pana Boga - mówi Rafał Ejsmont, mieszkaniec Tomaszowa, uczestnik drogi krzyżowej ulicami miasta.

Trasa tomaszowskiej drogi krzyżowej wiodła ulicami Mireckiego, Mościckiego, św. Antoniego, aleją Piłsudskiego przez plac Kościuszki, ulicą Krzyżową do parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tomaszowie przy ul. Słowackiego. Wśród licznych uczestników nie zabrakło przedstawicieli wszystkich pokoleń.

Kilkukilometrowy przemarsz ulicami Tomaszowa, z zatrzymywaniem się na kolejnych stacjach, modlitwą i rozważaniami, trwał około dwóch godzin. Na koniec przed kościołem NMP Królowej Polski wiernych pobłogosławił proboszcz tej parafii, ksiądz kanonik Zygmunt Nitecki.

Droga krzyżowa ulicami Tomaszowa na stałe wpisała się już w kalendarz wydarzeń wspólnoty kościelnej. Organizowana jest od kilkunastu lat i zawsze gromadzi prawdziwe tłumy wiernych. W tegoroczną drogę włączyły się wszystkie tomaszowskie parafie - św. Antoniego Padewskiego, Świętej Rodziny, Świętej Jadwigi Królowej, Najświętszego Serca Jezusowego, Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Świętego Marcina, a także parafie w Chorzęcinie, Ujeździe i Smardzewicach.

Droga krzyżowa w Tomaszowie Mazowieckim 2024. Tłumy wiernych przeszły z krzyżem ulicami miasta. ZDJĘCIA, FILM

Trasa wiodła ulicami Mireckiego, Mościckiego, św. Antoniego, al. Piłsudskiego przez pl. Kościuszki, Krzyżową do parafii NMP Królowej Polski przy ul. Słowackiego

Droga krzyżowa w Tomaszowie Mazowieckim 2024. Tłumy wiernych...

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto