Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Adwokat Sebastiana Majtczaka wydał oświadczenie po wypadku na A1 w Sierosławiu pod Piotrkowem ZDJĘCIA

Dariusz Śmigielski
Dariusz Śmigielski
Obrońca Sebastiana Majtczaka adwokat Bartosz Tiutiunik opublikował oświadczenie w sprawie wypadku na A1 w Sierosławiu
Obrońca Sebastiana Majtczaka adwokat Bartosz Tiutiunik opublikował oświadczenie w sprawie wypadku na A1 w Sierosławiu Polskie Drogi Zello
Adwokat Sebastiana Majtczaka wydał oświadczenie po wypadku na A1 w Sierosławiu, w którym zginęły trzy osoby. W zdarzeniu brały udział samochody BMW oraz Kia. Prokuratura podejrzewa o spowodowanie wypadku kierującego BMW Sebastiana Majtczaka i wysłała za nim list gończy. Na co zwraca uwagę obrońca podejrzanego?

Adwokat Sebastiana Majtczaka wydał oświadczenie po wypadku na A1 w Sierosławiu

Obrońca Sebastiana Majtczaka, adwokat Bartosz Tiutiunik wydał oświadczenie w związku z wypadkiem na A1 w Sierosławiu pod Piotrkowem. W wypadku, do którego doszło 16 września 2023 roku w płomieniach zginęła rodzinna z pięcioletnim dzieckiem. Na autostradzie A1 w Sierosławiu pod Piotrkowem sportowe BMW M 850i jadące z prędkością co najmniej 253 km/h uderzyło w samochód Kia Proceed, którym wracała z wakacji rodzina z Myszkowa: Martyna, Patryk oraz ich pięcioletni syn Oliwier. Auto Kia po zderzeniu stanęło w płomieniach, BMW zatrzymało się 200 metrów od miejsca wypadku.

Obrońca kierującego BMW adwokat Bartosz Tiutiunik, poinformował, że wydaje oświadczenie w imieniu podejrzanego w związku z publicznymi wypowiedziami ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, wydanym i opublikowanym listem gończym, a także z wydanymi postanowieniami o tymczasowym aresztowaniu i europejskim nakazem aresztowania oraz w związku z treścią informacji medialnych pojawiających się w tej sprawie.

Oświadczenie adwokata Sebastiana Majtczaka po wypadku na A1

Sebastian Majtczak opuścił terytorium Polski po przeprowadzeniu z jego udziałem czynności procesowych w charakterze świadka. Jego wyjazd nie miał żadnego związku z toczącym się postępowaniem karnym. Sebastian Majtczak nie miał zakazu opuszczania kraju, ani obowiązku informowania o zmianie miejsca zamieszkania.(...)

(...)Sebastian Majtczak skierował do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Tryb. pisemne wyjaśnienia, w których między innymi zaprzecza, aby przebieg zdarzenia był taki jak ustalony przez prokuraturę i przedstawiany w mediach społecznościowych. Wyraził również ubolewanie i żal w związku ze śmiercią osób jadących samochodem Kia. Przekazał kondolencje najbliższym tych osób.(...)

(...)zamiarem Sebastiana Majtczaka nie była i nie jest ucieczka lub ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości. Natomiast z uwagi na treść publicznych wypowiedzi Ministra Sprawiedliwości Prokuratura Generalnego oraz często nieprawdziwe informacje podawane w mediach społecznościowych na temat przebiegu zdarzenia drogowego, jego oraz jego rodziny - Sebastian Majtczak obawia się, że postępowanie w stosunku do niego nie będzie obiektywne, sprawiedliwe i uczciwe.(...)

(...)zrozumiałym jest, że przedmiotowa sprawa budzi zainteresowanie opinii publicznej, w tym określone, również negatywne emocje. Natomiast emocje te nie powinny mieć wpływu na działanie organów ścigania i podejmowane przez nie decyzje. Jak w każdej sprawie karnej, a zwłaszcza wymagającej wiedzy specjalnej wskazane jest zebranie i zabezpieczenie całego dostępnego materiału dowodowego, a następnie jego rzeczowa, prawna ocena. Bez jakichkolwiek pozamerytorycznych wpływów i nacisków. W tym od czynnych polityków, zwłaszcza w czasie kampanii wyborczej.

W czwartek 28 września 2023 roku Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie wydała postanowienie o postawieniu zarzutu mężczyźnie, który kierował samochodem BMW i brał udział w wypadku na A1 w Sierosławiu pod Piotrkowem. List gończy za Sebastianem Majtczakiem wydano 29 września 2023 roku i upubliczniono jego wizerunek. Kierujący BMW Sebastian Majtczak jest podejrzany o przestępstwo z artykułu 177 par. 2 kodeksu karnego, za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 lat.

Obrońca Sebastiana Majtczaka adwokat Bartosz Tiutiunik opublikował oświadczenie w sprawie wypadku na A1 w Sierosławiu

Adwokat Sebastiana Majtczaka wydał oświadczenie po wypadku n...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto