ZSP 6 i III LO w finałach wojewódzkich w piłce siatkowej

ZSP 6 i III LO w finałach wojewódzkich w piłce siatkowej archiwum szkolne
Zawodniczki ZSP 6 i zawodnicy III LO zwyciężyli w zawodach rejonowych w piłce siatkowej i reprezentować będą Tomaszów Maz. w finałach wojewódzkich.

Dziewczęta walczyły 24 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6.

W turnieju rywalizowały: ZSO w Opocznie, ZSO w Tuszynie, ZSP w Brzezinach i ZSP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim, jako gospodarz. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”.

Reprezentacja Wyspiańskiego (ZSP 6) pokonała drużyny z Opoczna i Brzezin po 2:0. Spotkania dostarczały wielu ciekawych akcji i sportowych emocji.

Najbardziej jednak ekscytującym okazał się mecz finałowy o awans do mistrzostw województwa, w którym po zaciętej walce drużyna ZSP nr 6 pokonała zespół z Tuszyna 2:1.

Turniej stał na dobrym poziomie, można było zauważyć zaangażowanie oraz poświęcenie w rywalizacji o każdy punkt. Meczom towarzyszyła świetna atmosfera, którą tworzyli kibice - koledzy i koleżanki walczących drużyn.

ZSP nr 6 im. S. Wyspiańskiego reprezentowały: Patrycja Barbarska Paulina Majewska Anna Przybyłek Malwina Siąkowska Aleksandra Sarnecka Kinga Bożyk Agata Majda Katarzyna Chaber Daria Jarosz Kamila Mokrogulska Marzena Leszczyńska Opiekunem oraz trenerem „Złotek” jest nauczyciel wychowania fizycznego - Marcin Przybyłkowicz.

Chłopcy o awans do mistrzostw województwa walczyli dwa dni później (26 marca) w ramach Licealiady, w III Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Mazowieckim.

Uczniowie III LO zdecydowanie wygrali wszystkie spotkania. Najpierw pokonali ZSO Opoczno 2:0, a następnie również stosunkiem 2:0 LO Tuszyn. Tym samym zajęli pierwsze miejsce i awansowali do finałów mistrzostw województwa.
Siatkarzy III LO wspierali kibicujący uczniowie na czele z Klubem Kibica „Lechii” Tomaszów.

Gospodarzem walki o medale mistrzostw województwa będzie Tomaszów Mazowiecki. Turniej finałowy rozegrany zostanie w ZSP 2 w dniu 15 kwietnia.

Mistrzowie rejonu, siatkarze III LO zagrali w składzie: Łukasz Zawisza, Mateusz Wilk, Igor Małecki, Artur Kaczmarek, Łukasz Grabowski, Łukasz Kamiński, Adrian Bigos, Michał Kowalczyk, Arkadiusz Grad, Norbert Sęk, Hubert Rybiński, Krystian Staniec. Opiekun - Tomasz Migała.