Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wędrowny kurs udzielania pierwszej pomocy. Harcerze zdobywali odznakę „Ratownik ZHP”

Andrzej Wdowski
Wędrowny kurs udzielania pierwszej pomocy
Wędrowny kurs udzielania pierwszej pomocy zhp
66 osób m.in. z Wrocławia, Poznania, Warszawy, Aleksandrowa Łódzkiego, Konstantynowa, Przysuchy, Łodzi, Skierniewic, Łowicza, Ostrowa Wielkopolskiego, Inowłodza przyjechało do świetlicy wiejskiej w Kraśnicy (powiat opoczyński) aby wziąć udział w kolejnym Wędrowniczym Kursie Udzielania Pierwszej Pomocy organizowanym przez Hufiec ZHP w Opocznie. Kurs odbywał się w dniach 27-30 grudnia.

W jego trakcie harcerze zdobywali wiedzę i umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy m.in. podczas zawału serca, omdleń, złamań, krwotoków, wypadków komunikacyjnych. Do dyspozycji mieli automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED) dzięki czemu poznali zasady obsługi tego coraz popularniejszego urządzenia.
 
Cztery dni intensywnych zajęć teoretycznych oraz praktycznych, w tym wielu pozorowanych sytuacji zagrożenia życia ludzkiego, miały przygotować kursantów do zdobycia Odznaki „Ratownik ZHP".

Nie zabrakło również typowych zajęć związanych z harcerską obrzędowością oraz śpiewanek które poprowadził Łukasz Nowak.
 
- Jestem dumna, że kurs pierwszej pomocy organizowany przez nasze środowisko cieszy się niezwykłą renomą w Polsce - powiedziała phm. Agnieszka Wosek, komendantka Hufca ZHP w Opocznie. - Serdecznie dziękuję dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury w Opocznie panu Zdzisławowi Miękusowi oraz paniom Lucynie Wąsik i Bożenie Furze za przyjęcie i wsparcie harcerzy w zorganizowaniu tego szkolenia.

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto