W szkołach podstawowych w Tomaszowie niewielkie zainteresowanie szczepieniami

bead
W szkołach podstawowych w Tomaszowie jest niewielkie zainteresowanie szczepieniami. Najwięcej dzieci ma być zaszczepionych w Szkole Podstawowej nr 10, ale w wielu szkołach nie ma żadnych chętnych.

Nieliczni uczniowie tomaszowskich szkół podstawowych mają zostać zaszczepieni w ramach prowadzonej właśnie szkolnej akcji szczepień. Ponieważ szczepienia dopuszczone są dla dzieci powyżej 12. roku życia, w szkołach podstawowych akcja prowadzona jest wyłącznie wśród klas szóstych, siódmych i ósmych. Z najnowszych danych resortu zdrowia wynika, że na chwilę obecną zaszczepionych jest średnio 34 proc. dzieci w wieku 12-18 lat. Im młodsze roczniki, tym poziom zaszczepienia niższy. Ze wstępnych danych przekazanych przez szkoły wynika, że na terenie Tomaszowa poziom zaszczepienia w młodszych rocznikach znacznie się nie zmieni, bo zainteresowanie jest niewielkie. Są szkoły, gdzie nie zgłoszono żadnej deklaracji.

Konrad Borowski z Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, ktore zajmie się organizacją szczepień dla uczniów, przyznaje, że nie ma jeszcze pełnych danych dotyczących liczby uczniów zgłoszonych do szczepień. Dopiero, gdy będą one dostępne, zapadnie decyzja, czy uczniowie zostaną przyjęci w punkcie szczepień w szpitalu, czy może zostanie dla nich zorganizowany punkt w Arenie Lodowej.

- Będzie to zależało od ilości złożonych delegacji. Na pewno nie planujemy organizowania punktów szczepień w szkołach, byłoby to zbyt pracochłonne. Prawdopodobnie zaprosimy chętnych uczniów na konkretnie dni w Arenie Lodowej lub w punkcie szczepień przy szpitalu - mówi Konrad Borowski.

Z danych przekazanych ze szkół wynika, że w niektórych przypadkach dyrektorzy i rodzice już porozumieli się z punktami szczepień na terenie miasta i tam zgłoszą się dzieci.

Jak wygląda zainteresowanie szczepieniami w szkołach podstawowych w Tomaszowie?
W Szkole Podstawowej nr 1 informacje na temat szczepień zainteresowanym osobom przekazywane są przez pielęgniarkę szkolną. W ramach porozumienia z TCZ szkoła zwróciła się z prośbą o możliwość poprowadzenia takich spotkań z rodzicami przez wykwalifikowanych pracowników np. lekarzy. Na zebraniach rodzice mieli możliwość złożenia deklaracji na wykonanie szczepienia. Na chwilę obecną nikt nie wyraził chęci zaszczepienia dziecka za pośrednictwem szkoły.

W Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się spotkania informacyjne dla uczniów - prowadzili je wychowawcy, przekazano materiały informacyjne dla Rodziców, pozostałe , szczegółowe informacje zostaną przekazane Rodzicom na zebraniach, które odbędą się w dniach 14, 15. 09. 2021 r. Jeśli taka będzie wola rodziców, dyrektor zorganizuje dodatkowe spotkanie informacyjne z pielęgniarką. Cały czas zbierane są deklaracje na szczepienia.

W Szkole Podstawowej nr 6 odbyły się spotkania informacyjne w sprawie szczepień . Prowadzili je wychowawcy klas. Został zgłoszony 1 uczeń. Opiekun został poinformowany, że indywidualnie ma się zgłosić do punktu szczepień w TCZ lub w przychodni MIRMED.

W Szkole Podstawowej nr 7 informacje dotyczące szczepień zostały przekazane rodzicom na zebraniach. Do dnia dzisiejszego na szczepienie nie został zapisany żaden uczeń.

W Szkole Podstawowej nr 8 odbyły się spotkania informacyjne dla rodziców odnośnie szczepień. Prowadzili je wychowawcy posiłkując się informacjami ze strony internetowej www.mein.gov.pl. Na 13.09.2021 r. są 4 deklaracje od rodziców o chęci zaszczepienia dziecka.

W Szkole Podstawowej nr 9 odbyły się spotkania informacyjne dla rodziców. Spotkania prowadziła pielęgniarka szkolna. Na szczepienie zapisana została jedna uczennica, która będzie zaszczepiona w Poradni Mirmed.

W Szkole Podstawowej nr 10 były się spotkania informacyjne w sprawie szczepień, prowadzone przez wychowawców klas oraz pielęgniarkę szkolną. Na szczepienia zapisało się 26 uczniów oraz 4 rodziców. Szczepienia odbędą się w przychodni Centrum Zdrowia ul. Barlickiego 15.

W Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się spotkania z rodzicami, które prowadził dyrektor. Problematyka szczepień została podjęta również na lekcjach wychowawczych z udziałem pielęgniarki szkolnej. Rodzice nie zapisali dzieci na szczepienia w szkole.

W Szkole Podstawowej nr 12 odbyły się spotkania informacyjne podczas zebrań z rodzicami. Prowadziła je szkolna pielęgniarka wraz z wychowawcą, wykorzystując materiały przesłane przez MEiN. Na chwilę obecną nie wpłynęła żadna deklaracja od rodziców.

W Szkole Podstawowej nr 13 odbyły się już spotkania informacyjne dla dzieci i rodziców odnośnie szczepień. Zostało oddanych 10 deklaracji na szczepienia. Dyrektor ustalil szczepienia w TCZ.

W Szkole Podstawowej nr 14 spotkania informacyjne dotyczące szczepień przeprowadzili wychowawcy klas podczas zebrań z rodzicami. Aktualnie 13 uczniów zadeklarowało chęć zaszczepienia. Szkoła nawiązała współpracę z punktem szczepień.

Czekamy jeszcze na dane ze szkół ponadpostawowych z terenu Tomaszowa.

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie