UKS Promyk Czerniewice trzeci rok z rzędu wygrywa drużynowy ranking łączny w bilardzie - Łódzkie 2018 (foto)

aw
Promyk Czerniewice trzeci rok z rzędu wygrywa drużynowy ranking
Promyk Czerniewice trzeci rok z rzędu wygrywa drużynowy ranking UKS Promyk
Rywalizacja młodych bilardzistów w ramach Wojewódzkiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej 2018 zakończona została IV turniejem rozegranym w Łodzi. Na starcie stanęło prawie 90 zawodników. Reprezentanci powiatu tomaszowskiego nie zawiedli i tym razem.

W kategorii chłopców gimnazjum II miejsce zajął Bartosz Tracz, III miejsce Arkadiusz Siudziński, V miejsce Jakub Wiśnik wszyscy UKS Promyk Czerniewice i Krzysztof Kozera UKS 13 Joker Tomaszów Maz.

Na podium gimnazjalistek znalazły się: I miejsce Wiktoria Wydrzyńska, III miejsce Joanna Szulczyk obie UKS 13 Joker Tomaszów Maz., V miejsce Joanna Moczarska UKS Promyk.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Martyna Rybak, II miejsce Martyna Sputowska obie UKS Promyk Czerniewice, III miejsce Magdalena Bierzgalska UKS 13 Joker Tomaszów Maz, V miejsce Amelia Marcjanik z Promyka.

W kategorii chłopców szkół podstawowych II miejsce zajął Jacek Pietrzyk, a III miejsce Jan Wójcik obaj UKS 13 Joker Tomaszów Maz.

Drużynowo UKS Promyk Czerniewice wygrał po raz trzeci z kolei łączny ranking roczny zajmując I miejsce w kategorii dziewcząt gimnazjum (Joanna Moczarska, Natalia Wójciak, Patrycja Musik, Natalia Piątkowska), I miejsce w kategorii dziewcząt szkół podstawowych (Martyna Rybak, Martyna Sputowska, Amelia Marcjanik, Klaudia Piekut), II miejsce w kategorii chłopców gimnazjum (Jakub Wiśnik, Bartosz Tracz, Arkadiusz Siudziński, Daniel Kupidura), V miejsce w kategorii szkół podstawowych (Mikołaj Pecyna, Wojciech Staroń, Kacper Łazowski, Mateusz Sputowski).

Indywidualnie zwycięstwo w rankingu rocznym odnotowali:
w kategorii dziewcząt gimnazjum Joanna Moczarska UKS Promyk Czerniewice (zawodniczka zdobyła kwalifikacje na Mistrzostwa Polski Juniorów 2019) przed Wiktorią Wydrzyńską i Julią Kobacką obie UKS 13 JokerTomaszów Maz.,
w kategorii szkół podstawowych Martyna Rybak przed Martyną Sputowską obie UKS Promyk Czerniewice i Mają Rytych ULKS Dragon Srock,
w kategorii chłopców gimnazjum Dawid Gliński UKS 193 Łódź, przed Krystianem Bednarkiem UKS Snikers Rękoraj i Jakubem Wiśnikiem UKS Promyk Czerniewice,
w kategorii chłopców szkół podstawowych Adrian Derewenda , przed Jakubem Danielakiem obaj UKS Snikers Rękoraj i Janem Wójcikiem UKS 13 Joker Tomaszów Maz.

Trenerami młodzieży są: Elżbieta Bieniek (UKS Promyk Czerniewice) i Dariusz Kobacki (UKS 13 Joker Tomaszów Maz.)

Oprócz okazałych pucharów z OZSBil najlepsi bilardziści otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez łódzkich sponsorów, a były to zestawy głośników i słuchawki.